Klicki 1000 soovitust

Maailma väikseim ID-kaardi lugeja – vajalik asi iga kodaniku ellujäämisvarustuses

Kui juhtub, et mobiil-ID või Smart-ID pole saadaval, siis aitab alati hädast välja ID-kaardi lugeja, kuid tavaliselt on selle küljes olevat juhtmepundart ebamugav igal pool kaasas kanda. +iD (hind 14,99 eurot) on aga vaid mälupulga mõõtu, seega võib alati kotipõhjas ootamatuteks juhtudeks valmis olla. Eestis disainitud seadmest on juba väljas kolmas, täiendatud põlvkond.

Kaardilugeja on lahtiselt võetuna ristikujuline ja hoiab ilusti ID kaarti paigal, kui seadme USB porti pistad. Kui kaardilugejat on raske avada, saab selle ID kaardi enda nurka kasutades lahti lükata.

Sellest, et kaarti loetakse, annab märku LED tuli. Enne muidugi peab arvutisse vajaliku tarkvara paigaldama, et kaarditarkvara tööle hakkaks. Kaardi enda jaoks pole lisatarkvara (draiverit) vaja, selle peaksid uuemad Windowsid Macid ja Linuxid ise ära tundma.

Lisaks sellele, et tegemist on maailma väikseima Smart Card´i lugejaga (57 x 7,7 x 12,56 mm), on see ka ilmselt maailma kergeim, kaaludes vaid viis grammi. Saadaval on nii must kui valge +iD. Kui lähed külla vanavanematele, on see neile praegu hea kingitus, kui nad mobiil-ID-d või Smart-ID-d ei kasuta. ID kaardi kasutamine sellega on lihtne ja lisajuhtmetest vaba.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.