Kas hakata mängima suurelt või mobiilselt? Kas Playstation 4 või Nintendo Switch V2?

Mängukonsoole on erinevaid ja nendega saab mängida erinevates olukordades. Kas tahad mugavalt diivanil istuda ja teleka suurel ekraanil FIFA20 mängida? Või eelistad mängukonsooli, millega lemmikmängud on nii kodus teleriekraanil kui ka alati väljas kaasas ning võid kasvõi bussis põlve otsas mängida? Mõlema olukorra jaoks on hea lahendus.

Sony Playstation 4 1TB, 2 pulti, FIFA 20 – 399,99 eurot

Playstation 4 on mängukonsoolide tippklassist – Sony mängumasinale on olemas parimad mängud, tipptasemel graafika ja seda toetav võimas protsessor. Selle komplektiga saad kaasa ka kaks pulti, aga võid veel viis juurde lisada, et koos sõpradega mängida ning 1 TB salvestusruumi on vahetataval kõvakettal mängude jaoks. Playstation toetab 3D pilti ja saab striimida meediat üle võrgu ilma selleks eraldi teenust tellimata. Lisaks võib Playstation 4 kasutada ka kui oma kodust Blu-Ray mängijat filmide vaatamiseks.

Paraku on Playstation 4 statsionaarne ja oma võimsa mängumasina võid küll kohvriga sõbra juurde kaasa võtta, aga reisil olles seda niisama lihtsalt kasutada ei saa – vähemalt jätab veidra mulje, kui seda kasti kaasas vedada.

Nintendo Switch on maailma üks enimostetud mängukonsoole, mis toob mobiilsuse koju kätte. Selle saab ühendada suure ekraaniga, näiteks teleriga ja mängida kahe kaasasoleva puldiga, kuid võib ka seadme enda küljes olevat ekraani kasutada nagu steroididel mobiili ning mängida ükskõik kus kohas – reisil, bussis, pargis, tööl, koolis või mujal.

Mobiilsus ja väiksus ning nii kodus kui väljas samade mängude mängimine on Nintendo eeliseks, kuid pea kõik ülal loetud Playstationi eelised jätavad Nintendo Switchi varju – oluliselt vähem mälu, aeglasem riistvara, vähem pulte (kuni kaks ja pisemad ka), samuti ei saa mängida Blu-Ray plaate.

Nintendo Switchi aku kestab kuni 9 tundi ja selle vastu jällegi Playstation 4 ei saa, kuna peab oma võimsa riistvara jooksutamiseks alati võrgutoidet saama. Samuti ei saa Playstationit kaasaskantavalt puutetundlikult ekraanilt mängida.

Seega – mõlemal mängukonsoolil on oma eelised ja oma puudused. Mõtle täpselt järgi, millised on sinu vajadused – kas tahad palju võimsamat mängukonsooli suure ekraani jaoks koju ning vahest ka kvaliteetseks filmivaatamiseks või lepid suurusjärk väiksema salvesturuumiga ja nõrgema riistvaraga, kuid see-eest väga mobiilse, igal pool mängitava konsooliga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.