Klicki 1000 soovitust

Mida teha, kui akupank on tühi, telefon on tühi, laadijaid on üks ja natukene kiire on ka?

Investeerides korraliku akupanka, võidad pikema akupanga eluea ning saad mitmeid lisafunktsioone, mida odavamal ja lihtsamal kraamil pole. Lisaks on eeliseks seegi, et kvaliteetne akupank kasutamisel tõenäoliselt ei plahvata ega sütti. Kuid näiteks tippklassi akupangad lubavad samal ajal laadida nii enda akut kui ka teisi seadmeid ehk sisuliselt kolme asja korraga: akupanka, esimest telefoni, teist telefoni või tahvlit.

Romossi kvaliteetsed akupangad on lisaks võimele korraga ennast ja teisi seadmeid laadida ka  väga efektiivsed, muundades 90% energiast, mis salvestati, uuesti elektriks, millega mobiili laadida. Seda on umbes 15% rohkem kui kehvematel akupankadel.

Romoss Sailing 5 akupank (Klicki poes 49,99 eurot) on mahutavusega 13 000 mAh, millest 90% on seega 11 700 mAh, võimaldades tavalist keskmist 3000 mAh akuga telefoni laadida peaegu 4 korda täiesti täis.

Suurel osal odavama hinnaklassi akupankadel saab keskmiselt ühe laadimiskorra vähem. Seega sama kaalu juures suudab kvaliteetne akupank täita telefoni rohkem kordi.

Kui suur peaks üldse olema üks akupank?

Mida targemaks on läinud telefonid, seda suurem on nende energiavajadus. Ammu on unustatud klassikalise Nokia aeg, kui akud pidasid vastu nädala-kaks, osad lausa kuu.

Selge on see, et liigset raskust pole mõistlik kogu aeg kaasas vedada ning ka akupanga suurus on mõistlik valida vajaduste põhiselt. Pigem olgu lisa-akusid rohkem, selle asemel et raskeid klotse igale poole kaasa tassida.

Suurema ja raskema aku defineerib ära vajadus: mitu korda saad ühe akuga laadida telefoni.
Keskmine telefoni aku mahutavus on umbes 3000 mAh, seega aku, mis aitaks vedada päeva õhtusse, on umbes sama mahtuvusega. 3 Ah (3000 mAh) akupangad on enamasti pöidlast natukene jämedamad väikesed pulgad.

Minnes mitmeks päevaks välja või kasutades jõuliseliselt oma nutitelefoni võimekust, on ilmselgelt mõistlik kaasa võtta suurem akupank, näiteks 10 000 – 15 000 mAh. Palju suuremaks ei ole mõtet enam minna, kuna hind läheb järsult kõrgemaks ning oluliselt lihtsam on mitut väiksemat akupanka kombineerida, kui majandada ühe väga suurega. Ärge uskuge peibutavaid akupankade numbreid eBays või mujal netis, kus räägitakse 100 000 mAh vms mahtudest – enamusel akupankadel on sees mõõtmetelt samasugused elemendid ehk selliste numbritega akupank peaks olema füüsiliselt ka ligi 10 korda suurem. Kuid vaadates netis pilte, see tihti nii ei ole.

Romossi tootevalikust aga tasub uurida täpsemalt teisigi tooteid, kuna neil on valikus ka väiksemaid akupankasid ning imepisikesi auto USB-laadijaid, mis suudavad samas ka sülearvuteid ja suurema laadimisvooluga seadmeid toita.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.