Mida teha USB Hubiga ja kuidas ära tunda see õige?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Arvutite paksuse ja kaalu vähenemisel kipub igasuguseid pistikupesi aina vähemaks jääma, samas on lisavidinaid, mida arvuti külge ühendada aina rohkem. Mõne üksiku allesjäänud USB pesa külge tuleb ühendada siis USB Hub. Milline võtta, kui meil on mõni vaba USB 2.0 või USB 3.0 pesa, samal ajal aga kadunud isegi kohtvõrgu pesa?

Kui on vaja ühendada arvutiga printer, klaviatuur, hiir, kaamera, mälukaardilugeja, nutitelefon, mälupulk, väline kõvaketas, printer ja veel midagi, jõuab väga kiiresti kätte sobivate pesade nappus. Sobiva USB Hubi valimine pole lihtsamaks läinud, pigem vastupidi. Samas oskab üks uus USB Hub teha palju enamat kui vana.

Kõige lihtsam nelja pordiga jagaja Trust HU-4440p

Kõige lihtsamad ja odavamad USB jagajad on kasutaja jaoks nagu tavalised vargapesad: üks kaabel käib arvuti USB pessa ning nelja vabasse pessa saab panna oma lisaseadmed.

Paraku on selliste tavaliste USB 2.0 pesadega USB Hubide suurimaks puuduseks, et piisavalt energia-aplaid lisaseadmeid ei pruugi see ära toita, kui on ühendatud mitu seadet. Samas võib lihtne USB Hub hädast välja aidata, kui vaja ühendada näiteks klaviatuur, hiir ja veel mõni vähe tarbiv seade. Kui need on kodus püsivalt laual ja väheste USB pesadega sülearvuti käib näiteks tööl kaasas, siis koju jõudes peab ühendama arvutiga vaid selle ühe pistiku ning hiir ja klaviatuur ja kui toide välja veab, siis veel mõni seade ongi ühe liigutusega arvuti küljes. See on lihtne “vaese mehe dokk”, mis pakub mugavat ühendusvõimalust ja on nii pisike, et ei sega laual ega torka silma.

Belkin USB 4-Port Flex

Belkini painduvate otstega USB jagaja pakub samuti neljale seadmele USB ühendust, kuid ühe kaabli otsas on nii mobiilidele sobiv micro USB kui ka vanema põlvkonna lisaseadmetele kõlbav mini USB ots. Kaablite otsas asuvad USB pesad sobivad igasuguste lisaseadmetega – näiteks mõni laiema korpusega USB modem on samuti kasutatav, kuna tavaliste, tihedalt üksteise kõrval asuvate pesadega USB Hubis võib selline suurem lisaseade mitte ära mahtuda ning blokeerida kõrvalolevatele pesadele ligipääsud. Ühe USB kaabli otsast saab samal ajal laadida ka telefoni, ehkki suurema energiatarbega seadme laadimine võib oluliselt kauem aega võtta kui tavaliselt.

Trust USB 3.0 Hub + Võrk = hea lahendus ultrabookile

Kolme USB 3.0 pesaga ja ühe LAN pesaga USB Hub on sobiv lahendus mõnele õhukesele ja uuele ultrabooki tüüpi sülerile, millel puudub LAN pesa. Kui siiski vajad kiiret kohtvõrku kaabli kaudu, siis see seade aitabki ühe USB 3.0 pesa kaudu arvutiga ühendada nii võrgu kui kolm USB 3.0 lisaseadet. Uuema põlvkonna USB 3.0 eeliseks on suurem võimsus, seega jaksab see pesa rohkem seadmeid ära toita. Samuti on andmeside oluliselt kiirem – kuni 10 korda kiirem kui USB 2.0. Võrguühendus LAN kaabliga on sellel mudelil kuni 100 Mbit/s.

Trust Type C USB Hub

See USB Hub on nii-öelda kõige moodsamate seadmete jaoks – neile, millel juba küljes kompaktne ja ükskõik kumba pidi ühendatav USB Type C pesa. Seade käib sellesse ühte kiiresse ja kompaktsesse pessa, jagades ühendust kahe USB 3.1 ja kahe USB Type C pesa kaudu. Sobib nii Macbookidele, ultrabookidele kui tahvlitele. Oluline on valida oma seadme jaoks ka õige kaabel – ehkki USB Type C pistik on kõigil ühesugune, sobivad osad kaablid võimsamate seadmete laadimiseks ja kiiremaks andmesideks, osad aga aeglasemaks andmevahetuseks ja väiksema võimsusega seadmete jaoks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.