Miks peab mängurihiirel nii palju nuppe ja värve olema?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Corsairi mängurihiir Scimitar Pro RGB on mitmes mõttes eriline võrreldes tavaliste hiirtega. Sellel on küljel käe järgi nihutatav numbriklaviatuur kaheteistkümne klahviga, RGB-valgustus, mida saab timmida just sellist tooni, nagu ise tahad, muidugi tundlik rullik ja paar lisaklahvi rulliku kõrval ning äge välimus. Mida selle suure hulga lisanuppudega peale hakata?

Selle hiire tootja Corsair nimetab Scimitar Pro´d MOBA/MMO hiireks. Kui MMO ehk massiivne paljude mängijatega online rollimäng (Massive Multiplayer Online Game) on paljude jaoks juba tuttav, siis MOBA on vähem teada mänguliik. Põhimõttelt on MOBA sarnane MMO-ga, aga MOBA tähendab Multiplayer Online Battle Arena´t, kus tiim juhib koostöös oma mängutegelast võitluses teiste tiimide juhitud teiste mängutegelase vastu.

Vaata, kuidas üks MOBA mäng välja näeb:

Mõlemad mängustiilid, nii MMO kui MOBA nõuavad väga kiiret otsustamist ja reageerimist. Tavaliselt pole aega hiirega millegi vajutamiseks, ka klahvikombinatsioonid klaviatuuril on juba liiga aeglased, kui mängus on millisekundid. Ainuke võimalus – kõik vajalikud funktsiooniklahvid peavad olema sõrme juures, kui hiirega oma tegelaskuju liigutad. Seega – kõik funktsiooniklahvid peavad olema hiire küljes näpu all.

Corsairi superhiir ongi varustatud pöidla alla jääva 12 funktsiooniklahviga, mille tähenduse saab hiire graafilises seadistusliideses ise ära määrata. Füüsiliselt saab numbriklaviatuuri vastavalt käe suurusele ja sõrme pikkusele nihutada edasi-tagasi, et õiged klahvid alati täpselt näpu alla jääks. Üle ühe rea on klahvid karestatud, et ka pimesi ära tunneks, millele vajutad.

Tundlikkus 16 000 DPI ehk punkti tolli kohta on omas klassis parem, kui tavaliselt üldse vaja läheb, kahe DPI nupuga saab aga ühe klõpsuga tundlikkust muuta nii, nagu vaja kuni kasvõi üli-ebatäpse 1 DPI-ni. Nelja värvitsooni saab igaüht panna reageerima mängu käigule, nii et hiire värvist on teada, mis olukorras mängutegelane hetkel on. Muidugi saab ka lihtsalt värvide vaheldumist seadistada.

Corsairi hiire võib vabalt sõbra juurde kaasa võtta, sest seaded on salvestatud hiire sees, mitte arvutis. Ükskõik kuhu arvuti taha oma hiire pistad, sellel on kõik kalibreeringud ja funktsioonid alati olemas vastavalt omaniku eelistustele. Näiteks saab oma hiire ära kalibreerida ka pinna suhtes, mille peal seda liigutatakse ning see jäetakse meelde.

Corsair Scimitar Pro RGB on Klicki e-poes müügil hinnaga 109,99 eurot. Mängur-raamatupidaja saab selle hiirega kiirelt numbreid sisestada, kui nii soovib. Igaüks, kellel vaja midagi rutiinset teha, leiab abi programmeeritavatest hiireklahvidest, millele saab omistada kas mõne üksiku klahvivajutuse või terve seeria.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.