Klicki 1000 soovitust

Miks räägime tehnikablogis jääkaabitsast? Sest see on elektriline!

Viimasel ajal on igahommikuseks sissejuhatuseks alanud päevale saanud jää kraapimine autoaknalt. See teeb sõrmed kangeks, võtab palju aega ning hakkab ilmselt juba tüütuks muutuma, sest mitu kuud talve on veel ees. Kuid siingi tuleb appi moodne tehnika.

Jääkaabits Kärcher EDI 4 (hind 54,99 eurot) on masin, mis vabastab ühest seni veel väga vähe automatiseeritud tegevusest – autoakende kraapimisest. Selleks loodud seade mahub mugavalt peopessa ja ehitustööriistale sarnanev kollane masin hakkab sisse lülitades ootama, millal vastu klaasi pannakse. Põhja all on ketas plastist teradega, mis on piisavalt pehmed, et klaasi mitte kriimustada ning samas piisavalt kõvad, et jääst lahti saada.

Kärcher EDI 4 laeb end seinakontaktist kolm tundi ning töötab ühe laadimisega 15 minutit. Sellest piisab päris mitmeks aknakraapimiseks. Akut aitab kokku hoida seadistus, mis peatab mootori, kui “kaabitsa” aknalt võtad ning hakkab tööle, kui uuesti vastu klaasi paned. Kui plastist terad nüriks kuluvad, võib ketta ise lihtsalt välja vahetada uue vastu.

Aknad saab puhtaks viie minutiga. Kui oled klaasi korra juba üle käinud, on võimalik harja või kojameestega jää- ja lumepuru eest puhkida ning kohe sõitma hakata. Kütust pole vaja kulutada auto soojendamiseks ja akna sulatamiseks.

Elektriline jääkaabits kaalub 600 grammi ning sellega jaksab aknaid puhastada igaüks.

Kuidas täpselt seade töötab, seda näitab kõige paremini video:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.