Milleks on hea universaalpult ja kuidas seda tutvustada oma telerile?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui kodus on palju seadmeid või originaalpult kadunud või koguni katki, aitab hädast välja universaalpult. Selleks, et see uus seade koduse masinaga ühise keele leiaks, tuleb neid üksteisele tutvustada.

Universaalpuldi võib panna suhtlema mitme seadmega ja see aitab laualolevat puldikuhja vähendada. Ka võib olla juhtunud, et originaalpuldi on koer ära närinud või läks see muud moodi katki. Selle asemel, et hakata kuskilt keeruliste kanalite kaudu hankima uut originaalseadet, on lihtsam võtta universaalne lahendus, mis mõnikord võib olla sama hea või kes teab, äkki isegi parem, kui vana.

Uue universaalpuldi tutvustamiseks telerile on tavaliselt kolm võimalust. Pult ei pruugi küll alati sisaldada kõiki erinuppe, mis on originaalpuldil, aga kogu klahvistikku enamusel kasutajatel ei lähegi vaja. Tähtsamate nuppude jaoks on pult ehitatud nii, et enamlevinud brändid oleksid toetatud.

Vaatame, kuidas käib universaalpuldi seadistus Robert Smart R919 TV näitel.

Variant 1. Kiir-ühendamine

See on kõige lihtsam ja kiirem võimalus, kui tegemist on levinud tootja levinud telerimudeliga. Teler tuleb täielikult sisse lülitada, suunata pult telerile ja hoida all klahvi, mille alla on oranžis kirjas märgitud ühendatava teleri tootja nimi.

Kui kuus sekundit klahvi all hoida, hakkab lõpuks vilkuma puldil vasakul ülal olev tuli ja teleriekraanile peaks ilmuma helivaljuse reguleerimise indikaator. Kui ilmub, ongi seadmed õigesti ühendatud ja nupu all hoidmise võib lõpetada.

See aga ei pruugi alati tähendada, et kõik nupud töötavad. Proovi ka teisi nuppe ja kui mõni neist ei tööta nii nagu vaja, korda sama protseduuri: hoia nuppu all kuus sekundit.

Variant 2. Sisesta seadme kood

Kui lihtsalt kiirühendamine pärast korduvat proovimist ikkagi head tulemust ei andnud, võib arvata, et kasutad mõnda haruldasemat telerimudelit ja tuleb hakata proovima kolmekohalisi koode. Need leiab puldiga kaasasolevast juhendist või puldi tootja kodulehelt. Näiteks Samsungi kolmekohalised koodid algavad kõik nelja, viie või kuuega ja neid on kokku 27. Üsna kindlalt ei pea sa neid kõiki läbi proovima, esimesed koodid on kõige levinumad ja tõenäoliselt juba teise-kolmanda juures paned täppi, nii et puldi kõik nupud sinu Samsungi telekaga töötavad.

Teiste tootjatega on samamoodi. Sony mudelite jaoks on näiteks viis erinevat koodi, mis katavad kõiki levinud mudeleid.

Variant 3. Kui muu ei aita, proovi automaatset otsingut

Universaalpultidesse on tavaliselt salvestatud suur hulk erinevaid puldikoode, suurem hulk kui manuaalis trükitud. Selleks, et saada oma haruldasem seade tööle, tuleb kasutada viimast varianti ehk automaatotsingut.

Kõige vasakpoolsem ülemine rohekassinine nupp on mõeldud selle funktsiooni sisselülitamiseks. Hoia nuppu kuus sekundit all ja kui indikaatorlamp nupu kohal hakkab vilkuma, asutakse läbi proovima kõiki võimalikke koode, mis puldi mälus olemas on. Niipea, kui teleriekraanile ilmub helivaljuse muutmise märk, lase nupp lahti – siis on tõenäoliselt õige kood leitud.

Proovi, kas ikka kõik nupud töötavad õigesti ja kui ei tööta, jätka SET nupu vajutamist, kuni on leitud kõige õigem infrapunaseade.

Mis nupud ühel universaalpuldil töötavad?

Kuigi kõik nupud ei pruugi universaalpuldiga iga teleriga töötada, on enamus neist siiski peaaegu alati kasutatavad.

Muidugi on olemas numbriklahvid, millega saab kiirelt kanaleid vahetada. Klahv “–/-” vahetab kanalivaliku kohtade arvu: kui kanaleid on enam kui kümme, siis saab sisestada kahekohalisi kanalinumbreid. Helivaljuse reguleerimise ning eelmise või järgmise kanali valiku nooleklahvid on ka universaalsed ning olemas kõigil teleritel. Helivaigistamise nupp samuti.

Tagasi (Return), menüü (Menu) ja sisestusnupp (Enter) töötavad pea kõigi nutiteleritega, mõnikord võib vaja minna ka 3D nuppu, kui nutiteler toetab 3D-d. Ülejäänud nuppude töötamine ja funktsioonid sõltuvad juba rohkem tootjast ja seadme mudelist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.