Klicki 1000 soovitust

Milleks on suuteline maailma parim mängurihiir?

Kui hakkad endale ostima korralikku hiirt arvutimängude mängimiseks, siis leiab peagi õige mitmeid ülevaateid, kus kiidetakse üht uut hiirt, millel on mitmeid mängija jaoks eriti mugavaid lisaomadusi. Mis hiir see on ja mida teeb?

Tegemist on SteelSeries Rival 600 mängurihiirega (Suve sale kampaaniaga hind praegu 79,99 eurot), millel on uus sensor ja parem täpsus.

Kuid alustame selle hiire tasakaalustamisest. Kõik, kes tahavad parimat ja täpseimat tasakaalustamist, haaraksid ilmselt just selle hiire järgi, sest tasakaalustamisega võib tõesti kosmoseteadust teha, kui soovi on.

Rival 600 pakub kaheksat neljagrammist raskust, mille saab kaheksasse erinevasse kohta ära peita. Kui tahad ülikerget hiirt, võta kõik raskused välja. Kui aga soovid tõsist, tunnetatavat käe järgi hiirt suurema kaaluga, jaota need kaheksa metalli õigetesse nurkadesse hiire pesades. Suurema täpsuse jaoks ja et hiir kogemata ei kerkiks, pannakse tõsiste mängurite poolt hiir tavaliselt lisaraskusi üsna täislastis täis.

TrueMove 3 sensor, mida tippklassi hiir kasutab, pakub ebareaalset lahutusvõimet  12 000 CPI, millega tavakasutajal pole ilmselt midagi peale hakata, kuid kiiretes seiklusmängudes on iga piksli jagu liigutusi olulised ning ülihea eraldusvõime võib päästa. Samuti on hiir varustatud kahe sensori süsteemiga, mis reageerib ka vähimale hiire ülestõstele ja säilitab alati täpsuse. Kui juhtud hiire tasapinnalt natuke üles tõstma, kalibreeritakse lugemiskaugus teise lähedusssensori abiga automaatselt ja hiir säilitab nii oma täpsuse kui kiiruse.

Hiirenuppude mikrolülitite tugevusega on alati probleem: kas liiga kõvasti vajutatavad või liiga kergelt reageerivad. Rival 600 puhul on hiirekliki tugevus täpselt balansseeritud nii, et see oleks selge, kuid samas mitte liiga jäik, et pikemal mängimisel sõrmi mitte väsitada.

Efektne RGB tulestik hiire ratta ümber ja korpusel pole aga niisama ilu pärast, kuigi seda muidugi ka – valgusega saab ühilduvate seadmete kaudu märku anda teadetest või tegevustest, mis mängus olulised. Kokku on seitse erinevat värvitsooni, mida saab programmeerida.

Vaata, kuidas Rival 600 kahe sensori süsteem töötab allolevast videost:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.