Moodne kalapüük: viska WiFi ja GPS-iga sonar vette!

Moodne nutikalapüük käib selliste kaasaegsete tehnoloogiatega nagu WiFi, GPS ja CHIRP+, mis aitavad veealust maailma kaardistada ja täpselt teada saada, kes seal liiguvad.

Deeper Smart Sonar Chirp+ (hind 259,99 eurot) on uus kalastamis-sonar, mis kasutab täpset CHIRP+ sonaritehnoloogiat kolme erineva sagedusega ning kuni sentimeetrise täpsusega skaneerimiseks. See tähendab, et kõik detailid saavad kaardistatud – nii suuremad kui väiksemad kalad ja samuti kalaparved. Seade sobib väga hästi praegu jääpüügile kaasavõtmiseks.

Jääaugust püüdes puuri auk, viska sonar sisse ja saadki kohe teada, kas on mõtet edasi augu ääres istuda või peaks kohe uude kohta kolima. Sonar annab teada nii sügavusest, põhja struktuurist kui kalade olemasolust.

Lisajuhtmetega ei pea talvel jää peal jändama, sest Deeper Smart Sonar on juhtmevaba. Nutitelefoni saadetakse andmed üle WiFi, mis on Bluetoothist kiirem. Vaja pole ka kohapealset mobiilse andmeside ühendust. Seade mahub lahedalt taskusse ja on kompaktne pall ilma eraldi lisavidinateta, seda saab terve päeva kalapüügi jooksul kasutada. Kiirlaadimisega laeb 80% akust 45 minutiga, 100% aga 75 minutiga.

Uus CHIRP+ sonaritehnoloogia skännib kolmel sagedusel – 100 kHz 47° kiirtenurgaga, 240 kHz keskmise 20° nurgaga ja püügikalade tuvastamiseks väga täpse ja kitsa 7° nurgaga 675 kHz sagedusel.

Mõõtmissügavuseks on 15 cm kuni 100 meetrit. Enamasti sellest talvisel püügil ka piisab Eesti oludes kõigil veekogudel.

Mobiiliäppi salvestatakse iga jääauk, mida kasutad ja nende juurde saab hiljem tagasi minna. Head kohad ei lähe enam kaotsi. Skännitakse 15 korda sekundis, seega ei lähe sonaripildist samuti miskit kaotsi. Näha saab nii traditsioonilist sonaripilti kui ka põhjareljeefi, kalaparvede asukohti, kalade asukoha ikoone, põhja struktuuri. Fish Deeperi äpp laeb vajadusel alla offline kaardid ning näitab kohapealset ilmateadet.

Kasutamine on üsna lihtne isegi algajale. Jäält kalastamiseks vali jäärežiim (Ice Mode). Lisaks on veel olemas paadist või kajakist kalastamise eelseadistus (Boat Mode) ning kaldalt püüdmine (Onshore ja Standard Mode). Kui kohe sonaripilti ei oska lugeda, saab alguses ikoonidega kalade ja kalaparvede asukohti näha.

Hiljem võib oma kalalkäiku ja andmeid Fish Deeperi kontolt arvutist vaadata ja seal järgmist kalaretke planeerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.