Klicki 1000 soovitust

Moodne kraadimine: Withings Thermo saadab palavikunäidud mobiiliäppi

Juhtusid vahepeal haigeks jääma? Selleks, et äppide ja Asjade Interneti ajastule kohaselt kehatemperatuuri mõõta, kasuta uue põlvkonna termomeetrit – Nokiale kuuluvat Thermo seadet. See mõõdab otsa eest mõne sekundiga ja mobiiliäpp annab ka nõu, mida nüüd edasi teha.

Mõni aasta tagasi ostis Nokia Prantsuse nutikate seadmete brändi Withings, mis muuseas pakub ka nutikelli, südamemonitore, trennijälgimisvahendeid ja pulsimõõtjaid. Withings Thermo (või ka Nokia Thermo) on neist üks kõige laialt levinum nutikas meditsiiniseade, mille võiksid endale hankida kõik, kellel vaja aeg-ajalt tervise pärast muretseda. Näiteks siis, kui on väikesed lapsed peres või mõni krooniline haigus. Aga ka sportlased mõõdavad tihti oma kehatemperatuuri, selleks on ebamugav tavalist minutiks kaenla alla käivat termomeetrit kasutada.

Tööpõhimõte on Thermol mitte nii lihtne, kui tavalistel temperatuurimõõtjatel, kuid kasutamine lihtsam: riidest lahti võtta pole vaja, seade tuleb vaid libistada õrnalt üle otsaesise, kus infrapuna-andurid mõõdavad temperatuuri ja leiavad üles veresoonte kohad, kus näit on kõige täpsem. Lõpuks kuvatakse temperatuurinäidu usaldusväärsus ja mõõdetud tulemus.

Tulemus on muude kontaktivabade infrapuna-termomeetritega võrreldes palju täpsem, sest Thermo teeb 16 infrapunasensoriga kokku 4000 mõõtmist ja arvutab neist välja täpseima tulemuse.

Kui palavik võtab võimust, siis on hea teada, millal tuleb hakata kiiresti palavikku alandama, millal seda enam pole vaja teha ja kuidas ravimid mõjuvad. Mobiiliäpis on kõik tarkused soovitusteks olemas, needsamad, mida teab ka perearst.

Perearst ei pea aga kõrvale jääma. Thermo saadab andmed üle WiFi mobiiliäppi ja kuni kaheksale kasutajale, kellest üks võikski olla näiteks perearst. Iga kasutaja kohta saab salvestada, mis rohtusid ja millal ta võttis ning isegi pilte lisada.

Withings Thermo maksab Klicki poes 89,99 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.