Klicki 1000 soovitust

Muuda oma autol rehvid nutikaks – tarkade ventiilikorkidega

Päeval päike soojendab, öösel pakane külmetab ja see tähendab, et rehvides kipub ka rõhk kõikuma. Temperatuurimuutused tekitavad teedel libedust ja on väga oluline, et siis rehvirõhk oleks paigas. Nonda nutikad ventiilikorgid seda jälgida aitavadki.

Tegemist on hea näitega sellest, milline maailm ootab meid ees, kui Asjade Internet ehk nutistu kogu oma tarkade ühendatud vidinatega inimeste igapäevaellu jõuab.

Nonda ZUS Smart rehvirõhu andurite komplekt (Klicki poes hind 129,99 eurot) koosneb neljast nutikast ventiilikorgist, auto salongi käivast Bluetooth-seadmest ja mobiiliäpist, mis tuleb paigaldada nutitelefoni. Äpp näitab iga rehvi rõhku ja muidugi hoiatab, kui mõnel rattal see rõhk liiga madal on.

Nutika lekketuvastusega oskab rehvirõhu andur teada anda ka sellest, kui toimub väiksem leke – näiteks on väike nael tekitanud augu ja tühjenemine toimub väga aeglaselt. Seda juht tavaliselt enne ei tunne, kui tuleb juba tee äärde jääda ja võib-olla on siis ka valuvelg iluvigasid saanud.

Lisaks rõhule mõõdab tark ventiilikork ka temperatuuri, mis annab samuti rehvi ja ratta tervisest märku. Ülekuumenenud rehv on samamoodi ohtlik.

Kuigi tavalise ventiilikorgiga võrreldes võib nutikorgi hind tunduda röögatult kõrge, on temast palju kasu ka kütusesäästul: tootja on välja arvutanud, et õige rõhuga rehvidega sõites kulub kütust 5-10 protsenti vähem. Nii võib nutikomplekt juba üsna ruttu end ära tasuda.

Paigaldamine on lihtne ja võtab aega 10 minutit – need ventiilikorgid võib isegi reisile kaasa võtta ja rendiautole paigaldada.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses