Klicki 1000 soovitust

Need on parimad mobiilikaamerad ööpildistamiseks

Huawei P30 Pro-ga tehtud öine tänavapilt.

Kui pime aeg valgub juba kogu töövälisele ajale, siis ei jäägi muud üle, kui pildistada öövõtteid. Õnneks saab seda teha nüüd ka mobiilikaameratega – siin on kolm väga head mobiilikaamerat, mis tehisintellekti toel leiavad hämaratest vaadetest üles palju detaile ilma liigse mürata.

Huawei P30 Pro – 697,99 eurot

Kui Huawei oma uue nutitelefoni P30 Pro välja kuulutas, sai see kohe samal päeval maailma parimaks telefoniks – neli tagakaamerat töötavad koostöös ja suudavad tehisintellekti abiga hämaras pilti tehes kaaderhaaval välja selekteerida mürapikslid infopikslitest. Sellise sensori-tarkvara koostööga saavutas ka eelmise põlvkonna P20 seninägematud tulemused mobiilipildistamisel pimedas.

Nüüd on mitme kaameraga öövõtete tegemine saanud nüüd juba tavaliseks ja mitmed tipptelefonid on selleks võimelised. P30 Pro on lisaks varustatud veel võimsa suurendusega, mis toob pildistades kauged asjad lähedale ning lubab pildistada nagu profikaameraga.

8 MP teleobjektiiviga kaamera on põneva ehitusega – kuna nii võimsa suurendusega optika ei mahu enam õhukesse telefoni, on see paigutatud “külili” – valgus liigub sensorile läbi telefonis asuva optilise periskoobi. See tagab kuni 50-kordse suurenduse kombineeritult digisuurendusega.

40 MP põhikaamera on ülihea tundlikkusega hämarates oludes, mida täiendab tehisintellekti abiga pikslihaaval müraeemaldus. Kui tahad kõik pildile ära mahutada, aitab 20 MP ülilainurk-kaamera. Kõigi kaamerasuurenduste vahel saab sujuvalt kaameraäpi liugurist sõrmega liikuda. Esikaamera on ka igati korraliku 32 MP sensoriga ning on seadistatud väga selgete portreepiltide tegemiseks.

Samsung Galaxy Note 10+ – 897,99 eurot

Samsungi värske lipulaev Galaxy Note10+ tuli välja peale Huawei tipptelefoni ning purustas DxOMarki parimate mobiilikaamerate edetabelis taas punktirekordi, tõustes kõigi aegade parimaks mobiilikaameraks.

Note 10+ pakub kahe avaga 12-megapikslist lainurk-kaamerat, samuti 12 MP teleobjektiiviga ja 16 MP ülilainurk-objektiiviga kaamerat, mida toetab VGA eraldusvõimega nii-öelda sügavuskaamera, mis aitab täpsemalt ja kiiremalt teravustada. See saab veel hakkama ka 3D tehisreaalsuse kaardistamisega, joonistades ümbritsevast ruumist kolmemõõtmelise mudeli.

Esikaameraks on “ekraaniauku” ehk ekraani sisse paigutatud 10-megapiksline kaamera. Nutikas stseeniseadete soovitaja aitab kasutajal valida õiged pildiseaded parima pildi tegemiseks.

Lainurk-kaameral on muudetav ava, millel on kaks ava seadet. Eriti suure F1.5 avaga  saab edukalt pildistada teravaid ja detailirohkeid pilte hämaras ja pimedas, salvestades  näiteks öiseid linnavaateid või siseruumides tehisvalguses tehtud pilte.

iPhone 11 Pro – 1159 kuni 1569 eurot

Apple lisas mitu tagakaamerat palju hiljem kui paljud teised tootjad, proovides enne ühe kaameraga tipus püsida. 11. põlvkonna iPhone sai aga kolm tagakaamerat, mis torkavad oma suurte objektiividega tagaküljel selgelt silma.

Need kolm kaamerat on ülilainurk-kaamera (120 kraadi, neli korda avaram vaateväli kui tavakaameral), lainurk-kaamera koos optilise stabilisaatoriga ja telefoto kaamera samuti optilise pildistabilisaatoriga ning kahekordse optilise suurendusega.

Võib küll tunduda, et sel ajal, kui teised pakuvad 50-kordset suurendust, on Apple´i kahekordne suum pehmelt öeldes tagasihoidlik, kuid Apple on alati rõhunud kvaliteedile ning iPhone 11 on samuti saanud võimalikult kvaliteetsed kaamerad, mitte ei uhkelda ulmeliste tehniliste näitajatega.

Kõik tagakaamerad on 12 MP sensoriga, nutikas kaameratarkvara aitab pilte teravamaks saada ning hämaras veel selgemaid võtteid teha.

Ees on samuti 12 MP kaamera, kuid lisaks ka 3D sügavuskaamera, mis aitab paremini portreesid teha, hinnates pildile jäävate detailide kaugust ja udustades tausta, kui vaja. Samuti annab sügavuskaamera võimaluse parandada portreede valgustamist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.