Klicki 1000 soovitust

Need on vajalikud seadmed, mida vaja kodu nutikaks juhtimiseks

Foto: Trust.com

Nutitelefonid, nutikellad, nutikad autod ja nutikad kodumasinad on juba paljude ellu jõudnud. Nutikodu on järgmine loogiline samm – aita kõigil tarkadel seadmetel tarkus kokku panna ja ühenda need targa kodu lahendusse.

Nutipirn – juhitav nii lülitist kui üle võrgu

Foto: Trust.com

Kui tavalises kodus on pirnidel kaks olekut – sees või väljas, siis nutikad pirnid on Asjade Interneti ajastul mõistagi võrku ühendatud. Juhi neid siis mobiili või puldiga – kõik on võimalik. Nutipirne võib kasutada täitsa eraldi või targa kodu lahenduse koosseisus – sel juhul on vaja äppi, millega üht või mitut lampi nutiseadmest juhtida.

See Trusti nutipirn Zigbee ZLED-270 (hind 18,99 eurot) on lisaks sisse-välja lülitamise funktsioonile ka reguleeritava heledusega – sujuvalt saab heledamaks või tumedamaks oma kodu valgustust keerata. Mitte kõik LED-pirnid pole niimoodi reguleeritavad.

Heledust saab sättida nii puldist kui mobiiliäpist (vajab Zigbee kodujuhtimise keskseadet). Kõik Zigbee seadmed on muide n-ö mesh-võrgus, mis tähendab, et signaali edastavad seadmed üksteisele ja oskavad niimoodi võrku laiendada. Nii on ka nende nutipirnidega. Zigbee leviala on ligi 30 meetrit.

Tahad valgustuse värvitoone juhtida? Vaata siis ka seda RGB nutipirni.

Nutipirnide pult

Valgustust saab lisaks mobiiliäpile juhtida ka stiilse puldiga, mis on üks osa targast kodust.

Nutipirnide pult ZYCT-202 maksab 22,99 eurot.

Sellel on kaasas veel magnetiga seinakinnitus, mille pessa saab puldi pista nagu seinalüliti, kuid vajadusel on võimalik see seina küljest kaasa võtta kuhu iganes, kus võrk levib.

Seade juhib kuni viite valgustusgruppi kuni nelja seadmega igas grupis, seega kokku saab ühe puldiga valgust seada kuni 20 pirnis.

Liikumisandurid

Ustele ning akendele saab paigaldada andurid, mis annavad teada, kui uksi või aknaid avatakse – tegemist on juhtmevabade seadmetega, mis kestavad akudelt aastaid, seega saab neid panna kuhu iganes, kus ka elektrile ligipääsu pole. Andurid saab samuti ühendada Zigbee keskseadmega ja kodust lahkudes panna targa kodu kõiki sissepääsusid valvama. Kui nüüd uks või aken avatakse, annab andur sellest kohe märku ja keskne juhtimisseade saadab alarmi omaniku mobiilile, ükskõik kus maailmas ta ka ei asuks.

Trusti liikumisandur ZCTS-808 ustele või akendele maksab Klicki poes 27,99 eurot.

Lekkesensor annab veest teada, enne kui see jõuab suurt pahandust teha

Üks kulukamaid avariisid on kodus veeleke. Tavaliselt juhtub see siis, kui kõik magavad või on kodust ära. Lakkamatult voolav vesi hävitab lõpuks kõik ja põhjustab igas kodus suure kahju.

Lekkesensor, mis on ühendatud nutikodu süsteemi, aitab suurema veekahju ära hoida, saates alarmi kohe, kui andur veega kokku puutub. Klicki poes maksab lekkesensor Trust ZWLD-100 38,99 eurot, mis kapitaalremondiga võrreldes on tühine summa.

Soovid ka suitsuandurit, mis lisaks kohapeal lärmi tegemisele saadaks teate mobiilile? Vaata siis seda nutikat seadet.

Liikumisandur – valvab ka tubades

Kui ukse- ja akna-andurid annavad teada, kas midagi on lahti unustatud või kas keegi on sisse tungimas, siis liikumisandurid valvavad ka tubades sees. Neist juba mööda minna ei õnnestu – vähimgi liikumine ka kottpimedas saab registreeritud ja keskseadmele edastatud.

Targa kodu keskseade ehk kontrolljaam

Kodu teeb targaks ja ühendab kõik nutikad Asjade Interneti seadmed keskseade ehk kontrolljaam. Zigbee Z1 (hind 49,99 eurot) aitab mobiili ja tahvliga kõiki nutikodu pirne juhtida kas grupiti või eraldi, jälgib kodu nii avamis-, liikumis-, veelekke- kui suitsuandurite abiga ja saadab alarmid mobiilile või tahvlile. Keskseadme juhtimise tarkvaraga võid luua keerulisi loogilisi tingimusi, millele reageerida ja nii saad kogu oma kodu juhtimise üsna suures osas automatiseerida. Mobiiliäpp iPhone´ile ja Androidiseadmetele on tasuta, ühendus üle võrgu aga on krüpteeritud ja pealtkuulamiskindel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.