Neli head lisa, mis peaksid kindlasti kuuluma mänguri arvutivarustusse

Lisaks osavusele on vaja mängudes ka head varustust – mitte ainult osavusega kätte võidetud virtuaalseid relvi mängu sees, vaid mängija enda laual olevaid metallist ja ränist abivahendeid, mis kiirelt ja käepäraselt kasutaja käe all tegutsevad.

Siin on neli vägagi mõistlikku vahendit tuntud kaubamärgilt Razer, mis mängijat alt ei vea.

Kõrvaklapid Razer Kraken V3 X (hind 79,99 eurot)

Razeri ruumilise 7.1 heliga klapid aitavad täpselt aru saada, kust suunast mängus heli tuleb. See on otsustavatel hetkedel väga oluline, et tajuksid, millisest küljest vaenlane läheneb või kust suunast kostis kahtlast krabinat. Mängudes on heliga edasi antavat infot palju ja vaid parimad klapid suudavad selle mängija kõrva tuua. Kraken on just selline peakomplekt, millel veel olemas teiste osalistega rääkimiseks varre otsas mikrofon.

Klapid on kerged, kaaluvad  285 grammi ning neid võib mugavalt reisile, sõbra juurde või e-spordi üritusele kaasa vedada.

Heli reguleerimiseks ja mikrofoni vaigistamiseks on klassikaline läbiproovitud füüsiline lahendus – nupud, mille peale saab alati kindel olla.

Mõistagi on mänguri abivahendil veel RGB LED tuledega efektid, mis sobivad kokku teiste Razeri mänguriseeria seadmetega.

Mängurihiir Razer DeathAdder V2 X HyperSpeed (hind 65,99 eurot)

Korralik ja täpne hiir on hea mängija varustuses üks tähtsamaid relvi. See Razeri mudel on mitme lisanupuga otse nimetissõrme all, ergonoomilise kuju ning tipptasemel reageerimiskiirusega. Seda kiirust ei kahanda ka juhtmevaba ühendus arvutiga, vaid see lisab veel mugavust liigutamisel ning vabastab kaablite kaasavedamisest.

Hiirt saab kasutada nii AA kui AAA patareidega või keskkonnasäästlikumate korduvalt laetavate samas formaadis akudega. Lülitid taluvad kuni 60 miljonit vajutust, on täpselt tunnetatavad ja lisaks leiab seadme kõhu alt hästi libisevad jalad, mis on veel üks oluline lisafaktor hiire kiiruse ja täpsuse tagamisel.

Kõik seitse nuppu on programmeeritavad. Hiire sisse saab salvestada makrosid, et ühe vajutusega palju rohkem ära teha, kui vaid üks klikk muidu suudab.

Mänguriklaviatuur Razer Huntsman V2 Analog Switch NOR (hind 269,99 eurot)

Huntsman V2 on Razeri esimene analoog-optiline klaviatuur. Mida see veel tähendab?

Paadunud mängurid ilmselt juba teavad, aga kordame üle: need on kaheastmeliselt reageerivad lülitid, mis kasutavad optilist sensorit ja on seega ülikiired – põhimõtteliselt kiireimad, kui võimalik ehk reageerivad valguskiirusel. Vaata lähemalt siit.

Klahvid on kaetud vastupidava kulumiskindla kattega, mis ei lase pinda läikivaks kuluda ja ka sümbolid jäävad klahvidele alatiseks alles. RGB taustvalgustust saab aga seadistada endale sobivas värvis ja rütmis koostöös teiste Razeri lisaseadmetega plinkima.

Klaviatuuri ees on randmete toetamiseks mugav nahktugi. Helivaljust ja meediat saab juhtida eraldi nuppudega. Heli jaoks on koguni mugav ümmargune pöördnupp paremal ülanurgas.

Mikrofonid Razer Seiren

Razeril on mitu Seireni mikrofoni mudelit – vali vastavalt oma vajadustele. Kui tahad lihtsalt teiste mängijatega rääkida ja vahest ka midagi salvestada, on väga heaks abiliseks Razer Seiren V2 X (hind 109,99 eurot). See eemaldab taustamüra, võtab peale vaid mikrofoni ees istuja hääle ja sobib hästi voogedastuseks – Podcastiks, Youtube´is või Twitchis ülekandeks.

Heli suhtes veelgi nõudlikumale kasutajale on sobiv Razer Seiren V2 Pro (hind 159,99 eurot). Dünaamiline USB-mikrofon sobib oma kvaliteedilt ka DJ-dele ja profimate saadete tegijatele. Mürasummutus on oluliselt parem, kui traditsioonilisel kardioidmikrofonil, seega ei kostu läbi segavad taustahelid. Vastava filtriga eemaldatakse näiteks mikrofoni läheduses olevate seadmete surin või sahin.

Heli võib mõlemal mikrofonil täpsemalt seadistada Razer Synapse´i tarkvaraga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.