Klicki 1000 soovitust

Neli kella, mis aitavad koolis

Koolitundide ajal peavad mobiilid olema hääletud, aga vahetunniks ja peale kooli võib ununeda helin peale panna ja tähtsad teated ei jõuagi kohale. Siin on neli aktiivsusmonitori-spordikella, mis aitavad alati mobiiliäppidest teateid ilma suurema lärmita otse randmele saada ning lisaks aitavad need kellad hästi jälgida aktiivsust, und, samme ja südamerütme või isegi seda, kus õpilane parasjagu asub.

Aktiivsusmonitorid on head ja mugavad just sellepärast, et need edastavad Bluetoothi kaudu teateid mobiiliäppidest – näiteks meeldetuletusi, sõnumeid, sissetulevate kõnede puhul aga näitavad helistaja nime veel enne, kui sukeldud kotti moblat otsima. Rääkimata sellest, milleks spordikellad lausa loodud – trenni jälgimisest. Positiivne on veel aktiivsusmonitoride puhul seegi, et need on odavamad kui nutikellad, akud aga kestavad päevi või isegi nädalaid. Samas on randmeseade mugav ja veekindel, nii et seda saab kanda igas olukorras. Samas võib valik olla üsna kirju ja selle lihtsustamiseks olemegi välja valinud neli selle sügise mudelit, millest igaüks aitab mõnda asja paremini teha.

Spordikell Xiaomi Mi Band 6 – 49,99 eurot

Legendaarse Xiaomi Mi Bandi kuuenda põlvkonna kell on saanud veelgi suurema ekraani ja veelgi rohkem lisafunktsioone. 1,56-tolline AMOLED-ekraan on lausa 50% suurema sihverplaadiga ning muidugi endiselt värviline ja puutetundliku pinnaga. Sellelt saab lugeda ka pikemaid sõnumeid ning tausta isikupärasemaks teha omavalitud pildiga.

Trennirahvas võib uue kellaga mõõta oma vere hapnikusisaldust (SpO2), kuid praegusel maskikandmise ajal on see hea ka kontrollimiseks, kas mask ikkagi mõjutab hapnikukogust veres või siiski mitte.

Täpne unejälgimine ning aktiivsuse põhjalik ülevaade nii sammulugeja, kilomeetrite mõõtja, pulsi kui stressitaseme hindamisega on igati vajalik kasvava organismi jälgimiseks. Kokku on kellal 30 erinevat sportimisrežiimi, neist 19 täiesti uut. Korpus on veekindel, laadimine aga toimub mugavalt magnetiliste kontaktide kaudu. Aku kestab ühe laadimisega kaks nädalat.

Nutikell Canyon MyDino – 39,99 eurot

MyDino on lihtne ja soodsa hinnaga kell, mille kandilisele sihverplaadile mahub rohkem infot, kui ümmargusele. Kui laps veel koolis ei käi või on jõudnud esimestesse klassidesse, siis see on just paras mudel. Kiretute numbrite ja graafikute asemel aitab lapsel oma aktiivsust jälgida virtuaalne sõber Dino, kes näitudest lapsele arusaadavalt teada annab ja kasutamise mänguliseks muudab.

Kõik hädavajalikud funktsioonid, mis tavalises aktiivsusmonitoris, on esindatud: sammulugeja, pulsimõõtja, teated äppidest, ilmateade, sissetulevate kõnede märguanne ja nutitelefonis muusika juhtimine on olemas.

Muidugi leidub kellas ka mänge, mida täiskasvanute mudelites alati pole.

Kui mänguhoos on kell kuhugi kotti või taskusse unustatud, siis annab randmel olev MyDino alati märku, kui isa või ema helistab. Aku kestab kuni kümme päeva.

Nutikell Forever KW-300 – 49,99 eurot

See lastesõbralik kell on ühtlasi ka vastupidav ja lihtne kasutada. Seadmesse käib sisse micro SIM kaart, millelt saab laps eelseadistatud kümnele numbrile otse randmelt helistada, vanemad aga saavad alati teada, kus nende laps on ja temaga ühendust võtta. Vajadusel võib ka kuulata, mis lapse kella ümber toimub.

Nutikal kellal on nii-öelda turvalise tsooni funktsioon, millega saab määrata, et saadetaks teade, kui las sellelt alalt lahkub. Näiteks kui turvatsooniks on kodu ja aed, saadetakse vanematele teade, kui laps aiast välja läheb (või koolist või sõbra või vanaema juurest, nii nagu on seadetest määratud).

Veekindlal kellal on sisemine GPS ja lisaks mobiilivõrgule ka WiFi tugi. Aku kestab küll selle võrra vähem, aga kolm päeva veab siiski välja ka üsna aktiivse kasutusega.

Mobvoi Ticwatch GXT – 59,99 eurot

See kell on hea juba vanemale õpilasele või tudengile oma igapäevase aktiivsse jälgimiseks ning trenniks. Spordikellal on 14 spordiala täpse jälgimise funktsioonid ning värviliselt ekraanilt saab lugeda mobiilist tulevaid sõnumeid ja äppide teateid. Aku kestab enam kui nädala, sihverplaadi saab ise kujundada ja isikupärasemaks muuta. Veekindla kellaga võib isegi ujuma minna, kuid soovitatavalt magedasse vette.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.