Klicki 1000 soovitust

Nutika seinakontaktiga saad saunaahju või radiaatori eemalt sisse-välja lülitada

„Targa kodu“ loomiseks pole palju vaja – alustuseks on väga hea nutikas seinakontakt, millega saad kodumasinaid ja muid seadmeid sisse või välja lülitada seal, kus seda soovid.

Võid töölt lahkudes näiteks lülitada sisse koduse radiaatori ja nautida koju jõudes lisasooja. Kuid eriti mugav on selle abil enne magama jäämist kustutada valgusti või lükata matkal olles sisse saunaahi, et see oleks soe, kui pärast pikka rabas rändamist suvilasse või maakoju jõuad.

TP-Link HS100 seinakontakt (hind 23,99 eurot) ühildub WiFi kaudu hõlpsasti sinu IOS 9+ või Android 4.1+ operatsioonisüsteemiga telefoniga. Selleks lükka seinakontakt pistikupesasse ning lae mobiiliga alla Kasa äpp. Seal vali erinevate seadmete seast välja seinakontakt. Järgmisena otsi telefoni seadistuste alt üles seinakontakti WiFi-ühendus.

Pane kontaktile äpist sulle sobiv nimetus, vali äratuntav ikoon ja kinnita oma kodust Wifi ühendust, korrates selle salasõna. Pärast väikest testi on sinu telefon ühendatud seinakontaktiga ja võid seda juhtida ükskõik millisest paigast – peaasi, et sul on internetiühendus. Ühtlasi saab seadme sisse- ja väljalülitamise muuta ka kellaajaliselt ja nädalapäevaliselt regulaarseks, milleks pead äpis tegema sobivad seadistused.

Kaugjuhitavat kontakti on samuti lihtne ühendada ja häälega juhtida Amazon Alexa või Google Assistanti kaudu. Nendega piisab seadmete sisse- ja väljalülitamiseks vaid häälkäsklustest. Nutikas kontakt kuulab siis sõna ilma, et peaksid telefoni või mõnda muud seadet puutuma.

Vaata sellest inglisekeelsest videost, kuidas seinakontakti seadistada:

Vaata siit lähemalt, kuidas reguleerida seadet ise sisse ja välja lülituma:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.