Klicki 1000 soovitust

Nutikell, mis aitab trenni teha

Trenniga alustamist võid ju olla endale lubanud juba ammu, aga sellega tegelikult ka pihta hakata on raske. Keegi võiks või lausa peaks silma peal hoidma, et ikka päevase liikumise normid täis tuleks ja asja pooleli ei jätaks. Lisaks on tervise jaoks vajalik õige uni. Kõik need asjad aitab joonde ajada nutikell, mis on enamat kui lihtne aktiivsusmonitor.

Nutikell Huawei Honor Watch Magic (hind Klicki poes 219,99 eurot) ongi just selline abimees, mis pakub väga head värvilist ekraani, sisaldab lisaks trenniäppidele ka muid mugavaid lisavõimalusi kontori-inimestele ning on vabaks saanud ühest peamisest nutikellade puudusest – lühikesest akuajast. Honor Watch Magic kestab ühe laadimisega isegi terve nädala.

Veekindlal kellal (kuni 50 meetrit) on olemas sisseehitatud GPS, nii et võid trenni teha ilma mobiili kaasas kandmata. See ongi hea kestvusaladel ja näiteks ujudes, kui nutiseade võib katki minna või ära kaduda.

1,2-tolline 390×390 piksliga AMOLED ekraan on väga kvaliteetne ja selgesti loetav. Kuna ekraan on piisavalt suur, näeb kella vahendatavaid äppide sõnumeid ka siis, kui nägemine kehvem ja väikest kirja lugeda ei näe. Äppide teated jõuavad kõik randmele ja neist antakse vibreerimisega märku. Muidugi saad kellaga ühilduvast Huawei Health´i äpist ise seadistada, milliste äppide teateid randmele tahad ja milliseid mitte.

Kui tahad kella välimust muuta, siis on võimalik valida kümnete erinevate sihverplaatide seast, mis toovad otse ekraanil esile just need numbrid, mis sinu jaoks kõige olulisemad: kas päevas tehtud sammude arvu, ilmateate või hoopis kõrguse merepinnast. See viimane näit on ka üsna usaldatav, sest nutikellal on sisseehitatud baromeeter ja altimeeter. Nii võid sama kellaga näiteks kontoris vaadata diskreetselt, kui keegi on helistanud või sõnumi jätnud või siis nädalavahetusel mägimatkale sõita. Samuti ei pea kella randmelt võtma, kui lähed ujuma.

Huawei Truscreeni algoritm aga aitab südametegevust jälgida ja hoiatab, kui leiab tervisele ohtlikke anomaaliaid. Pidev südame jälgimine aitab ka trenni teha nii, et südamele liiga ei teeks. Ka unejälgimise algoritmid on põhjalikud ning jagavad soovitusi, kui unerežiim paigast läheb.

Kui esialgu võib tunduda, et nutikell pole eriti vajalik, sest ainult dubleerib enamust nutitelefoni võimalustest, siis korraliku nutikellaga harjunult on juba raske ette kujutada, et taskus midagi piiksub ja sa pead iga kord selle välja võtma, et vaadata, milline äpp või sõnum vajab tähelepanu. Nutikellaga on see palju mugavam, rääkimata trenni tegemisest, mille jaoks kogub kell andmeid ka siis, kui tahad telefoni turvaliselt koju jätta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.