Nutimonopol – vana lauamäng, millel on moodne elektrooniline pangandus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Lapsed kogunevad sünnipäevale või noored peole, kuid selle asemel, et üksteisega suhelda, kipuvad kõik hoopis nutiseadmeid haarama. Papist ja paberist lauamäng? Ei tundu huvitav. Aga kui lauamäng oleks ka nutikas, siis võiks selle uuesti ellu äratada.

Vanemad inimesed meenutavad, et kunagi olid lauamängud populaarsed – kasvõi näiteks Monopoly ehk Monopol, mis haaras seltskonna tundideks, pakkus põnevust ning arendas samas nii suhtlemist kui majanduslikku mõtlemist.

Kui nutiajastul muudmoodi ei saa, siis inimeste muutumise asemel, et vana mängu vastu huvi tundma hakata, tuleb seda mängu ise muuta ajastule vastavaks. Selleks, et köita uue nutipõlvkonna tähelepanu, sobib Hasbro Monopoly elektrooniline versioon (39,99 eurot). Kõik on üsna samamoodi nagu vanakooli mängus, ent tehinguid ei pea tegema enam käsitsi, sealhulgas panka pidama. Selleks on elektrooniline “pank”, mis sarnaneb kalkulaatoriga, kuid sisaldab mitmeid spetsiaalseid lisanuppe ja funktsioone.

Mäng on eesti keeles ning sobib lastele alates kaheksandast eluaastast.

Kuidas mäng täpsemalt käib, vaata sellest videost:

Pole välistatud, et võib-olla tuleb osta isegi kaks mängu, sest kui täiskasvanud näevad, kui põnev see on, tekib laste mängulaua ümber liigne tunglemine.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.