Nutitelefon 100, 150 või 200 euroga, mida selle eest saab?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui suveseiklused on ühele poole saanud ja vana telefon enam igapäevaselt kuigi hästi vastu ei pea, on aeg uue telefoni ostuks. Tüüpilised hinnavahemikud õpilasele värske odava mobiili hankimisel on tavaliselt 100, 150 või 200 eurot. Nüüd saab selle raha eest juba korralikud seadmed, aga kui korralikud?

Xiaomi Redmi 7A – 97,99 eurot

Redmi 7A.Xiaomi

Tänapäeval on juba võimalik, et 97,99 eurot maksev telefon pakub kiirlaadimise võimalusega mahukat 4000 mAh akut, kaheksatuumalist kiirest Snapdragon 439 protsessorit ja näotuvastusega turvalisust. 5,45-tollise ekraaniga telefonil on 13 MP tagakaamera ja 5 MP esikaamera, FM raadio, GPS, 4G, Wifi ja kõik muud vajalikud lisad nutitelefoni kasutamiseks. Samuti on sees uusim Android 9 operatsioonisüsteem. Kui millestki selle raha eest puudu võib jääda, siis mitme tagakaamera süsteemist ja mälust – 16 GB välkmälu vajab kindlasti täiendamist microSD kaardiga.

Samsung Galaxy A20e – 147,99 eurot

Samsung on Aasia massiturgudele Hiina soodsate telefonidega konkureerimisel loonud oma säästumobiilide sarja, kuhu käib juurde ka tipptelefonidele omaseid lisasid. See alla 150 eurone nutitelefon pakub äärest ääreni 5,8-tollist ekraani, mille ülaservas on moodne tilgakujuline 8 MP esikaameraga nn “kulm”, taga on juba kaks korralikku kaamerat (13 MP põhikaamera ja 5 MP lainurk), lisaks 15 W kiirlaadimine ja kaheksatuumaline kiire Exynos 7884 protsessor. 32 GB sisemälust võiks juba keskmisele õpilasele peaaegu jätkuda, aga kui puudu tuleb, saab mälumahtu laiendada mälukaardiga.

Olemas on ka sõrmejäljelugeja turvaliseks sisselogimiseks.

Honor 8X – 199,99 eurot

Kui soovid veel suuremat ekraani, veel paremat kaamerat, veel võimsamat riistvara ja koos sellega ka ilusat viimistletud välimust, siis piisab 200 eurost – selle eest saab kätte Honor 8X, mis on tõeline noortetelefon.

Honori 20 MP + 2 MP topeltkaamerad tagaküljel saavad hakkama teravate piltidega ka väga hämaras, 16 MP esikaamera aga teeb kvaliteetseid selfie´sid ning mõlemad kaamerad on automaatrežiimis tehisintellekti juhtimisega. See aitab alati parimad seaded tagada, kuna tunneb ära, mida pildistatakse.

Turvalisuse tagamiseks on kiire sõrmejäljelugeja, mälumahtu aga pakub Honor 8X koguni 64 GB, millest tavaliselt jätkub kõigile. Muidugi saab seda veelgi laiendada mälukaardiga.

Kui millestki puudust tunda, siis vee- ja põrutuskindlusest, sest ilusa välimuse tõttu kipub seade õrn olema ja kriime külge võtma. Selle vastu aitab korralik kaitseümbris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.