Klicki 1000 soovitust

Nutiteler, millega saab hästi nii kodutööd teha kui Netflixi vaadata

Nutiteleritele on viimasel ajal paljudes kodudes osaks saanud senisest hoopis suurem koormus ja ekraanilt oodatakse võimalusi, mis tulevikus võivadki saada uueks normiks. Näiteks üheks vajalikuks omaduseks on lisaks saadete vaatamisele ka teleri kasutamine kodukontori lisaekraanina. Rääkimata muidugi Netflixist, mis on samuti saanud koduste filmiõhtute uueks normiks.

Kodutöökoha suureks lisaekraaniks võib olla nii elutoa põhiteler kui ka töönurgas asuv lisateler, millelt vajadusel presentatsioone jälgida või üle suurema ekraani kõigi videokonverentsi osaliste videopilte vaadata. Suur ekraan on kaugtöös muutunud oluliseks, eriti just videokoosolekute pidamisel.

Üks selline sobiv on 4K eraldusvõime ning Dolby Visioni pildikvaliteediga 43-tolline nutiteler JVC 43VU6900 (hind 259,99 eurot).

See pole keskmise korteri elutoa jaoks liiga suur äramahutamiseks ega ka liiga pisike, et tihedama tekstiga esitlust selgelt näha. Dolby Vision tagab hea dünaamilise ulatusega pildi nii seriaalide kui filmide vaatamiseks. Kuidas Dolby Vision lähemalt töötab, saad näha sellest videost:

Tegemist on täiustatud HDR-i ehk veelgi paremaks muudetud dünaamilise ulatusega videopildiga, mis tekitab päris-elule lähedase elamuse. Toetatud on ka HDR10 standard. Netflixi saab vaadata maksimaalses 4K kvaliteedis, kui vastav pakett on tellitud.

Sellel stereokõlaritega mudelil on hulk ühendusvõimalusi nii digiboksi, Blu-ray pleieri kui arvutiga. Saad näiteks kolme HDMI-d kasutada arvuti või muude koduseadmetega ühendamiseks ja vabu pesasid jätkub. Kaks USB pesa on lisamälu jaoks – võid mälupulgalt näiteks videoid maha mängida või pilte vaadata. Samuti saab USB-mälupulgale saateid salvestada.

Nutiteler on ühendatav võrku nii LAN-kaabli kui WiFi abiga. Tarkvara toetab Netflixi, Youtube´i, veebibrauserit kui paljusid teisi rakendusi, mis aitavad koduse meelelahutuse põnevamaks muuta.

Töö tegemiseks saad kasutada Miracasti tuge. Kui arvuti toetab seda juhtmevaba ühendust, võid igal hetkel igalt poolt WiFi levialast oma arvutipildi suunata suurele ekraanile. Võid vaadata nii veebilehekülgi, dokumente, presentatsioone kui Youtube´i videoid suurelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.