Klicki 1000 soovitust

OLED ja QNED ehk kuidas vaadata parima kvaliteediga telepilti endale sobival ajal?

LG nutitelerid kasutavad uusimaid ekraanitehnoloogiaid – OLED ja QNED. Kui ostad nüüd ühe selkise LG teleri, saab lisaks 180 euro väärtuses GO3 tellimuse kingituseks, mis tähendabki, et parima pildiga ekraanilt saad enda lemmiksaateid ja filme vaadata just sinule sobival ajal, milleks GO3 ongi mõeldud. Lisaks ei pea olema kaabeltelevisiooni, saated tulevad koju kätte üle interneti.

Mis on OLED?

Kui tahad tõeliselt head telepilti, siis tasub OLED-i kindlasti kaaluda. See pakub tavalisest LCD-st paremat pildikvaliteeti ja ka hinnad langevad pidevalt, nii et need mudelid pole enam ülemäära kallid.

OLED paneelid on õhemad, eredamad ja paremate värvidega. Need kasutavad ekraanipiksli valgustamiseks orgaanilist valgusdioodi (Organic LED ehk OLED) ja erinevalt vedelkristallekraanidest (LCD) ei vaja eraldi valgus- ega värvifiltrit paneeli ees. OLED-ekraanil toimib iga piksel omaette valgusallikana, samas kui LCD-ekraan nõuab mitmesuguste värvide loomiseks vedelkristallide tagant läbivalgustamist. OLED-ekraanil on filtrite puudumise tõttu LCD-ekraanidega võrreldes vähem kihte, seega on need palju õhemad ning põhimõtteliselt saab teha nii õhukese OLED-teleri, mille saab nagu pildi seinale riputada.

Mis on Mini-LED ehk QNED?

LG uusimad telerid on värskeima QNED ekraanitehnoloogiaga, mis ühendab endas tegelikult kaks uut ekraanitehnoloogiat: NanoCell LCD ja Mini LED. Tehnoloogiat aitab lahti seletada lühendi pikalt lahti kirjutamine: QNED ehk Quantum NanoCell Emitting Diodes kirjeldab seda, kuidas ekraanipikslis valgus tekitatakse.

See tekitatakse 30 tuhande pisikese valgusdioodiga ekraanipaneeli taga, mis tagab parema kontrasti ja eredama pildi. Nii saab suhteliseks kontrastiks isegi kuni 1000000:1. See pole küll nii kvaliteetne kui OLED, kuid vahe on üsna väike ja QNED tehnoloogia on odavam.

Seega ei pea mõistlikult hea pildi saamiseks ostma kallimat OLED telerit, vaid võib saada võrreldava kvaliteedi, ehkki mitte täiesti nii hea ka QNED ekraaniga.

Millised on head OLEd ja QNED telerid?

Väga hea kvaliteediga OLED ja QNED telereid teeb Lõuna-Korea elektroonikatootja LG ning nende mudelid on saavutanud paljudes testides parima tulemuse.

Uued LG nutitelerid leiab siit.

Kui tahad vaadata hea telekaga head sisu, siis saab praegu 180 euro väärtuses tasuta Go3 striiminguteenuse, millega vaadata Eesti ja välismaa saateid ning filme. See teeb 12 kuud tasuta vaatamist. Kampaania lõpptähtaeg on 31. juuli 2022.

LG OLED telerid on varustatud Dolby Vision IQ pildiparandustehnoloogiaga kvaliteedi optimeerimiseks vastavalt vaadatavale sisule, Dolby Atmos aga tagab ruumilise kinoheli.

Ost peab olema registreeritud, vaata lähemat infot siit. Tasuta Go3 koode on piiratud koguses. Klickist aga saad LG teleri praegu isegi kuni 1000 eurot soodsamalt – OLED on tõesti palju odavamaks läinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.