OLED teleri aeg on käes: selle LG uue mudeliga saab sama hästi nii filmi vaadata kui mängida

OLED telerid on küll kallimad, kui tavalised taustvalgustusega LCD-ga ekraanid, kuid pildikvaliteedi vahe on märgatav. Lisaks saad aga kokku hoida selle arvelt, et LG on teinud kiire ja selge pildiga mudeli OLED42C21 UHD SmartTV (hind 1099 eurot), mis sobib väga hästi ka mängurile, nii et eraldi mängumonitori pole vaja. Siis tuleb muidugi arvestada ka kodurahuga ja kokku leppida, millal teised saaksid oma lemmikfilme vaadata.

Kaks-ühes monitor-teler pakub oma 42-tollise diagonaaliga erksaid värve, milleks vaid OLED on võimeline ja Brightness Booster tehnoloogiat, mis teeb pildi veel 20% heledamaks. LG telerites olevat operatsioonisüsteemi ja pildiparandustehnoloogiaid juhib kiire α9 Gen 5 AI protsessor.

Protsessori abiga muudetakse veel ka tavaline stereoheli ruumiliseks Surround heliks 7.1.2 kanaliga. LG kasutab selleks suunatud lisakõlareid, mis seintelt ja lagedelt peegeldades viivad heliallikad justkui vaataja selja taha või kõrvale. Heli toetab LG teleril Dolby Vision IQ-d ja Dolby Atmost.

OLED paneel lubab teleka teha praktiliselt pildiraamiks, millel ääri peaaegu näha pole ning ka paksus on võrreldav keskmise seinale riputatava maaliga. Nii võibki selle mudeli samamoodi kas seinale riputada või jalgadele panna nagu pildi.

Mängude jaoks on ekraanil viide, mis konkureerib edukalt spetsiaalsete mängurimonitoridega – 0,1 ms. Mängimist toetab Dolby Vision Gaming 4K sagedusel 120 Hz, seade on ühilduv NVIDIA G-Sync-iga, AMD FreeSync Premiumiga ja VRR-iga. Kui konsoolimänge ei taha või ei saa parajasti mängida, on Geforce NOW pilveteenusest saadaval veel terve hulk mänge, mida saab otse nutitelerist mängida. Lisaks on operatsioonisüsteemil WebOS hulk äppe, mille seast leiab loomulikult kõik tuntuimad striiminguteenused Youtube´ist ja Netflixist alates.

Ühenduspesadest on olemas neli HDMI sisendit ja kolm USB porti küljel, SPDIF ehk optiline heliväljund, WiFi (toetab uut kiiret 802.11ac standardit) ja LAN pesa (samuti küljel). Lisaks saab ühendada Bluetoothiga seadmeid ning pult käib infrapuna-anduriga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.