Öökull koosolekule: Meeting Owl 3 võtab kõik osalejad pildile

Hübriidkoosolekud on saanud täiesti tavaliseks ja enamusel kohtumistel osaleb keegi, keda pole kontoris füüsiliselt kohal. Selleks, et eemal olijad saaksid täieliku kohaloleku tunde, on vaja head konverentsikaamerat. Veel parem, kui see näeks igas suunas enda ümber justkui öökull.

Just taoline konverentsiseade ongi Meeting Owl 3 360° (hind 1149 eurot). Selle tööpõhimõte on lihtne: seadme ülemisel küljel on lakke ja külgedele vaatav kalasilmobjektiiv, mille taga asuv veebikaamera näeb kogu sfääri ulatuses igas suunas ehk kõik, kes istuvad ümber “öökulli”, jäävad kaadrisse.

Samas on ka mikrofonid igas suunas, et ka kõne saaks peale võetud parima kvaliteediga, ükskõik mis suunas siis rääkija ka ei asuks. Heli võetakse kuuldavalt üles kuni 5,5 meetri kauguselt, kolm kõlarit aga esitavad teiste osalejate heli samuti igas suunas laua ümber istujatele.

Inimesed ei pea muidugi leppima ainult avara panoraamvaatega. Kaamera tunneb ära, kes parajasti räägib ja suurendab rääkija välja, et saaks näha suuremalt.

Kuna seade paigutatakse keset lauda, siis pole probleemi, kui koosolekuruumis osalejad omavahel rääkima hakkavad – nad jäävad ikka nägudega peale. Sellised lahendused, kus kaamera asub näiteks seina ääres ekraani all, võivad jääda neil hetkedel mängust välja, kui inimesed laua ääres omavahel räägivad, sest siis on nad ekraani poole seljaga. Meeting Owl on alati keskel ja inimesed näoga kaamera poole.

Kui osalejaid on rohkem ja koosolekuruum suurem, võib lauale panna kaks Meeting Owli, mis jagavad omavahel operaatori ja helisalvestaja ülesandeid.

Toetatud on kõik enamlevinud tarkvarad alates Microsofti Teamsist ja Google´i Meetist, samuti Zoom, Webex ja teised süsteemid.

Seadet juhib tehisintellekt, tagades nii pildi kui heli parima kvaliteedi ning Meeting Owli saab seadistada lihtsa mobiiliäpiga või arvutiprogrammiga isegi kontorist eemal olles.

Koosolekuseade ühendub võrku ka üle Wi-Fi ning saab üle õhu tarkvarauuendusi, esimene ülespanek võtab aega vähem kui kuus minutit. Seade ühendatakse koosolekuruumi arvutiga ning seadistada saab sealt juba vastava programmiga. Arvutiühendus käib üle USB C, micro-HDMI kaudu võib aga ühendada lisamikrofoni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.