Klicki 1000 soovitust

Osta omale VPN ning väldi salasõnade ja muude andmete lekkimist

Viimasel ajal on esilehtede pealkirjad rääkinud sadade tuhandete salasõnade lekkimisest – kust need lekked tulevad ja kuidas oma salasõnu saaks edaspidi paremini kaitsta? Üks võimalus turvalisust suurendada on kasutada VPN-i.

Andmelekke üks põhjus on ka selles, et osa infot liigub avalikult üle Interneti ja näiteks kasvõi avalikus WiFi võrgus on teatud juhtudel võimalik pealt kuulata, milliseid andmeid kohvikus istuvad inimesed liigutavad. Selleks, et keegi ei saaks sellistes kohtades nuhkida, on mõistlik kasutada VPNi. Virtual Private Network (VPN) ehk virtuaalne privaatvõrk on krüpteeritud tunnel, mis luuakse sinu ja vastava teenusepakkuja serveri vahel ning kõik, mis selles tunnelis liigub, on teistele nähtamatu.

Kui tavaliselt tähendab VPN-i seadistamine tavakasutaja jaoks mingite keeruliste seadete jaoks õigete parameetrite väljaotsimist, siis F-Secure Freedome VPN on nagu antiviirus: seadistusi on minimaalselt ja arvuti ühendus välismaailmaga turvatakse täielikult. Muidugi ei maksa unustada oma salasõnade kindlust – kasuta ikka erinevatel saitidel erinevaid paroole ning vaheta neid regulaarselt.

VPN-iga saab varjata oma asukohta ja IP aadressi või näidata, et oled kuskil mujal kui tegelikult. Näiteks kui meil siin Eestis on mitmed netiteenused nagu Netflix piiratud võimalustega, siis end USAs asuvana näidates avaneb hoopis rikkalikum võrgumaailm. VPN aitabki näidata enda asukohta sellisena, nagu ise tahad – vastavalt sellele, millise F-Secure´i serveri valid.

F-Secure Freedome blokeerib ka kõik kahtlased kolmanda osapoole saidid ja träkkerid, mis üritavad sinu käitumist veebilehel salvestada ja privaatset infot liiga palju koguda ning turvab kogu võrguliiklust, et satuksid vaid turvalistesse kohtadesse.

Kasutajaliidesest saab VPN-i hetkega sisse lülitada ja juba mõne sekundi pärast võid oma asukohaks määrata mõne teise riigi, et sealt kaitstuna netis edasi surfata. Statistika ja graafikud näitavad, millist infot on üritatud sinu kohta koguda ja kui palju on kahtlaseid saite blokeeritud.

VPN põhineb usaldusel. Juba on olnud meedias ka uudiseid, kuidas mõne välismaise tundmatu VPN-i teenuseid kasutanute andmed on siiski lekkinud. Miks aga usaldada siis F-Secure´i teenust? Põhjuseid on mitmeid: F-Secure on üle 25 aasta turvatarkvara valdkonnas tegutsenud Soome firma, meie oma lähinaabrid on väga ranged privaatsuse eest võitlejad ja kui kedagi üldse usaldada, siis miks mitte just neid.

F-Secure Freedome VPN-i litsents üheks aastaks kolmele seadmele maksab Klicki poes 39,99 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.