Klicki 1000 soovitust

Päikese-elekter on tasuta! Kolm head seadet, mis aitavad nutitelefoni väljas laadida

Ehkki kodus nutiseadme laadimine just väga palju rahakotile ei mõju, on tasuta päikeseelekter eriti vajalik siis, kui juhtud suvel elektripistikust eemal olema. Siis aitab akupank, mis laeb end ja ka nutitelefoni tasuta päikeseenergiaga või suurem lahtivolditav päikesepaneel, mille saab seljakotile või telgi katusele riputada.

Siin on kolm head päikesepaneeliga laadijat, mille võib matkale või õuepeole kaasa võtta, kui seinakontakti pole alati käeulatuses.

Sandberg Outdoor Solar Powerbank 24000 mAh (129,99 eurot)

Sandbergi mahukal akupangal on lisaks laadimisvõimalusele veel ka sisseehitatud taskulamp, seega võib pimedal ajal akupanga valgel ka koju kõndida.

24 tuhande milliampertunnise mahutavusega piisab sellest kuni üheksa tavalise telefoni täislaadimiseks. Nii võid enam kui nädala metsas matkata. Selleks on ka põrutus- ja veekindel korpus, mis kannatab metsikus looduses karmimaid tingimusi. IP67 standardile vastavus tagab isegi veekindluse. Ühenduspesade luugid peavad siis muidugi korralikult kinni olema.

Kui päikesest jääb väheseks, saab muidugi ka USB C või microUSB kaabliga akupanka ennast laadida, et see järgmine kord jälle valmis oleks.

Väljundina saab kasutada tavalist USB pesa, kahte kiirlaadimisega (QC 3.0) USB pesa ning 15 W USB-C pesa. Päikesepaneel on võimsusega 2 W / 400 mA.

Akupank Sandberg Solar 4-Panel 25000 mAh (99,99 eurot)

Sandbergi veelgi mahukamal 25000 mAh akupangal on päikesepaneelide pinda ligi neli korda rohkem koguvõimsusega 8 W. See käib kotti pannes kokku, aga õues liikudes võib päikesepaneelid lahti rullida ja karabiiniga näiteks seljakotile energiat koguma panna.

Akust jätkub ligi kümne keskmise mobiili täislaadimiseks, akupanka ennast saab laadida microUSB kaabliga. Nutiseadmetele on kaks USB-A ühendust ja üks USB-C Power Delivery toega 18 W võimsusega väljund.

Korpus pole täiesti veekindel, kuid IPX4 standardile vastavus tähendab, et keskmise tugevusega vihmasabin veel seadmele liiga ei tee.

Sandberg Solar Charger 13 W 2xUSB (69 eurot)

Tegemist on kahe paneeliga suure päikeselaadijaga, mille taha võib otse ühendada nii nutiseadme kui akupanga.

13 W võimsusega laadides tiksuvad need päikeselisel päeval edukalt õhtusse, täites akut pimedama aja jaoks. Seega kui sul on juba hea akupank olemas, siis võib selle ühendada päikesepaneeliga ning õhtuks on energia olemas. Kui tahad aga kohe nutitelefoni turgutada, pole akupanka vaja ning piisab päikesepaneelist. Korraga saab kasutada kahte väljundit.

Paneelid kasutavad kõrge 22% efektiivsusega materjali, mille tõhusus võtab taevast tasuta energiat ka kergelt pilvise ilmaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.