Klicki 1000 soovitust

Pane robot-aed kasvama, et kevadeks oleks taimed olemas!

Õige aednik ei vaata praegu, kas väljas tuiskab või sulatab märtsipäike purikaid – kevad tuleb niikuinii. Ja selleks tuleb taimed varakult soojas ette ära kasvatada, kuna elame sellises jahedas kliimas. Kui oled laisk või tehnoloogiahuviline või mõlemat, siis ongi aeg katsetada kodumaise juba staažika idufirma Click & Grow robot-aeda.

Robot tähendab seda, et taimete kasv on robotiseeritud – masin hoolitseb selle eest, kui palju kasta ja millal kasta, isegi valgustus on olemas, nii et ei pea sõltuma ka päevavalgusest. Taimedel on alati kõige paremas koguses toitaineid, vett ja valgust.

Click & Grow Smart Garden maksab 99,99 eurot ja mahutab kolm taime. Milliseid, seda valid juba ise. Stardikomplektis on küll kolm basiilikut, kuid need saad kiirelt suureks kasvatada ja midagi muud asemele võtta, näiteks hernest, tomatit, maasikat, paprikat jne.

Tootja õpetab, kuidas ümber-istutamine käib.

Tegelikult on mõeldud küll need taimed kasvama Smart Gardenis kuni oma elupäevade lõpuni, kuid kevadel on võimalus roheline ka varem välja võtta ja ümber istutada.

Ümber saab istutada suuremasse potti või miks mitte ka õue, kui ilm seda juba lubab.

Toitaineid Click & Grow taimekapslis jagub üheks aastaks, seega varu on küllaga olemas.

Taimed kasvavad aga Smart Gardenis olenevalt liigist 2-6 kuud, seega võiks need varakult enne selle aja lõppu kapslist ümber istutada – kuid mitte liiga väikesi ja mitte ka oma elutskli lõppu jõudnud taimi.

Eemalda kõigepealt U-kujuline kaas, siis plastiktops toiteaineploki ümbert. Tõsta taim koos oma toitaineplokiga ehk “mättaga”, mille sees on juured, mõnda suuremasse potti ja istuta mulla sisse. Või vii õue ja istuta mulda nagu ikka üks mättaga istutatav taim. Siis kasta. Click & Grow Smart Gardenisse aga võid panna juba järgmised kapslid rohemassi koguma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.