Paranda ise: mobiili kõpitsemiseks leiduvad head tööriistakomplektid

Hammaste parandamisel läheb muidugi vaja väljaõppinud spetsialisti abi, kuid mobiilitelefonid on mõnikord piisavalt lihtsad, et nende remondiga saaks hakkama tehnikateadlikum osavate kätega kasutaja. Selleks läheb vaja vaid häid tööriistu.

iFixiti tööriistakomplektid pakuvadki häid vahendeid nii mobiiliaku, ekraani kui USB mooduli, emaplaadi, mikrofonimooduli või mis iganes jupi vahetamisel. Lisaks on iFixiti kodulehel olemas põhjalikud juhendid, kuidas mõnda telefonimudelit parandada.

Kuid lisaks mobiilidele saab iFixiti korralike kruvikeerajakomplektidega parandada ka muid koduses majapidamises leiduvaid seadmeid arvutitest tolmuimejateni. Isegi autodel vahetamist vajavate juppide eemaldamise ja tagasipanemise videod koos juhistega on iFixiti juhendite seas saadaval.

Mobiili ekraani vahetamiseks võib sobida näiteks iFixit Essential Electronics Toolkit (39,99 eurot), kus leidub nii triller ekraaniserva alla surumiseks, iminapp paneeli eemaldamiseks, kiil, näpitsad ja servade avajad. Lihtsam avamistööriistade komplekt aga maksab vaid 15,99 eurot.

Kui tahad tõelist profikomplekti, kus on kõik vajalik olemas igaks elujuhtumiks, siis sobib iFixit Pro Tech Toolkit (hind 79,99 eurot), milles leidub 64-osaline otsikute komplekt ja erinevad pintsetid, kangutajad, hoidikud ning avamisriistad.

Päris kõikide elektroonikaseadmete kallale pole siiski mõtet kohe ise minna – uuri enne järele, kui keeruline mõni parandustöö võib olla. Mõne mobiiliekraani vahetamiseks on vaja veel spetsiaalseadmeid, nagu näiteks liimi lahti sulatamiseks ühtlast soojendit, mis võib olla olemas vaid parandustöökojal. Ka Apple´i tooted pole alati ise parandatavad – neil saab osasid komponente vahetama vastav hooldaja. Kui aga seadmel kehtib veel garantiiaeg, siis vii see volitatud remonditöökotta, kus asi tasuta korda tehakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.