Klicki 1000 soovitust

Pereliikmeks robot – need kaks masinat annavad puhtad põrandad ja rohkem vaba aega

Robotid on mõeldud selleks, et teha ära tüütud tööd ja anda inimesele rohkem vaba aega. Kärcheri kaks uut robottolmuimejat just seda teevadki ja annavad kõneldes märku, kui midagi vaja peaks minema.

Põhimõtteliselt on Kärcher RCV 3 (hind 399,99 eurot) ja Kärcher RCV 5 (hind 599,99 eurot) üsna sarnaste omadustega, aga kuna hind on erinev, siis leidub ka tehniliste andmete seas mõnesid erinevusi.

RCV 3 on odavam ja vastavalt hinnale natuke väiksema vedelikuanuma ja akuga. RCV 5 on aga suurema veeanumaga, kuid sellevõrra pisut väiksema tolmukogujaga, kuid suurema akuga. Kokkuvõttes teevad mõlemad sama kaua tööd – 120 minutit ning laevad akut 230 minutit. Välimus on ka veidi erinev.

Mõlemad robottolmuimejad aga oskavad ühtmoodi hästi toas navigeerida, põiklevad takistuste eest ning suudavad nii kuivalt kui märjalt põrandat puhastada. Kõrgendik masina peal sisaldab radarit, kaamerat ja vajalikke andureid ümbruse kaardistamiseks.

Robottolmuimeja RCV 5.

Kasutaja aga võib nii üht kui teist mudelit mugavalt juhtida, seadistada ja peatada mobiiliäpi kaudu. Andurid hoolitsevad selle eest, et masin keelatud alale ei läheks või näiteks trepist alla ei kukuks.

Märgpuhastuseks on roboti kõhu all mikrokiudlapid, mida saab vahetada ja puhastada. Kui andurid tuvastavad vaiba, siis ei hakata seda moppima, vaid masin lülitub automaatselt kuivpuhastusele.

Kui aku hakkab tühjaks saama, ei pea kasutaja muretsema roboti laadimise pärast, sest see suundub ise tagasi laadimisjaama. Äpist saab muidugi määrata ka sellised ajagraafikud koristustöödeks, mis inimesi kõige vähem segavad – näiteks nädala sellistel päevadel, kui kõik on kodust ära.

Robottolmuimeja RCV 3.

Kui masin peaks abi vajama, ei jää see nõutult seisma, vaid häälväljundi abil ütleb selges inglise keeles, mida vaja.

Üks oluline vahe on kahel robotil veel. Nimelt imeb RCV 5 suurema võimsusega (5000 Pa), kui RCV 3 (2500 Pa). Seega võib valida endale vastavalt vajadusele kas võimsama või vähem võimsama masina. Viimane on vaiksem, kuna ei pea nii valjult ja suure võimsusega tolmu imema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.