POCO M3 – raske on leida alla 150 euroga sellest võimsamat telefoni

POCO nutitelefonid on tuntud oma hea hinna-võimsuse suhtega, POCO M3 (hind 149,99 eurot) on samuti omas klassis üsna kindel tipptegija. Sellise hinnaga on keeruline leida teist mobiili, mis on samal ajal odav, hea kaameraga, võimsa protsessoriga ja lisaks ka hea disainiga.

Tagaküljelt leiab ühte ritta joondatud 48 MP põhikaamera, 2 MP makrokaamera ja 2 MP sügavussensori. Nende kõrval asub LED välk. Jah, puudu on küll teleobjektiiv, aga selles hinnaklassis tavaliselt suurest suumist ei unistatagi. 48 MP põhikaamera aga pakub võimalust pildistada teravaid pilte nii lähemalt kui kaugemalt ja olemas on ka suurendamisvõimalus. Päris lähedalt pildistatava katab aga makrokaamera.

Telefonil on 6,53-tolline Full HD+ eraldusvõimega ekraan, mille ülemises ääres keskel tilgakujulises sopistuses asub 8 MP selfie kaamera. Sellel, nagu tagumisel põhikaameralgi, on lainurkobjektiiv ja võimalus võimalikult palju korraga kaadrisse haarata.

Korralikku äärest ääreni ekraani toetavad hi-res kvaliteediga sertifitseeritud stereokõlarid. Seega sobib telefon nii filmide-seriaalide vaatamiseks kui mobiilimängude mängimiseks koos korraliku taustaheliga.

6000 mAh aku on üks suurimatest, mida praegu nutitelefonidest leida võib – vaid väga üksikud mudelid pakuvad enam. Akuga peab seade vastu paar päeva, kokkuhoidlikult kasutades ehk enamgi. Laadimine käib 18 W kiirlaadijaga. POCO lubab, et aku kestab ilma oluliselt laadimismahtu kaotamata vähemalt tuhat laadimist. Kui iga päev laadida, siis teeb see rohkem kui kaks ja pool aastat, kui aga harvemini, siis vastavalt pikeneb akuiga veelgi. Samas ei kustu aku veel selle aja järel ära, vaid mahtuvus võib hakata siis juba lubatud maksimumtasemest natukene allapoole langema.

Protsessoriks pole küll praegune tippude tipp Qualcommilt, kuid Snapdragon 662 saab kaheksatuumalise protsessoriga samuti enamuse ülesannetega kiiresti hakkama ja sobib hästi ka mängimiseks. Protsessori maksimaalne kiirus on kuni 2 GHz. Kolmanda põlvkonna tehisintellekt aitab mitmeid arvutusülesandeid kiirendada ning parandab fotode kvaliteeti keerulistes valgusoludes.

Mälukiibina on kasutatud kiiret LPDDR4X operatiivmälu, massmälu on samuti uue UFS 2.2 tehnoloogiaga, mis aitab äppe lühema ajaga käivitada.

POCO M3 on omapärase sujuvate joontega disainiga. Selle nurgad on ümarad, servad samuti igas suunas justnagu lihvitud ja ekraan laiub äärest ääreni. Tagaküljel olev kaameraplokk on laiendatud sümmeetriliselt servast servani, sõrmejäljelugeja aga leiab küljelt, kust on seda mugavam vajutada.

Lisaks saab selle mudeliga kaasa neli omadust, mis kipuvad paljudes uutes telefonides kaduma, aga mis on siiski paljudele kasutajatele endiselt vajalikud: 3,5 mm kõrvaklapipesa oma lemmik-kõrvaklappide jaoks, infrapuna-element mobiili kasutamiseks infrapunapuldina, kolmanda lisana aga saab kasutada sisseehitatud FM raadiot muusika kuulamiseks. Viimase olulise võimalusena saab lisada telefonile microSD mälukaardi, et mälumahtu suurendada. See aitab veelgi laiendada telefoni sisseehitatud 64 GB sisemälu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.