POCO X6 Pro – kõrgklassi mobiil keskklassi hinnaga, mis sobib kõigile

Xiaomi POCO X6 Pro (hind 429,99 eurot) tehnilised andmed on üsna head ja konkureerivad oluliselt kallimate seadmetega. Ekraan on väga hea, mahukas aku kestab mitu päeva ning ka kaameratele pole midagi eriti ette heita ning protsessor on tõesti tippude tipust.

Ehkki hinna poolest liigitub see mudel keskklassi hulka, on näitajad siiski paljude tipptelefonidega samast klassist. Tegemist on Xiaomi enda liigituse järgi siiski keskmise mudeliga, kuhu POCO seeria kuulub. Kuid X6 Pro on Xiaomi esimene n-ö keskklassi mudel, mis tarnitakse Hiina tootja enda uhiuue platvormiga HyperOS, mis põhineb Android 14 operatsioonisüsteemil.

Olulisemad tehnilised näitajad on järgmised: võimas protsessor MediaTek Dimensity 8300, ekraan 120 Hz värskendussagedusega ja AMOLED-tehnoloogiaga (heledus 1800 nitti), kolm tagakaamerat (64 Mpx põhikaamera, 8 Mpx ülilainurkkaamera, 2 Mpx makrokaamera) optilise (ja elektroonilise) topeltpildistabilisaatoriga, 67 W ülikiirlaadimine ning suur, 5000 mAh aku.

Aku säästmiseks mängimise ajal on olemas spetsiaalne tehnoloogia, mis stabiliseerib heledust ja kaadrisagedust.

Telefonil pole küll täielikku veekindlust, kuid IP54 tähendab, et see on parem kui lihtsalt vihmakindel ehk kannatab ka tugevamaid veejugasid ja tolmu. Ekraan on kaitstud Gorilla Glass 5 kriimustuskindla kattega.

Uuel mudelil leidub veel üks haruldane omadus – sel on infrapunaliides, mis lubab mobiili kasutada näiteks koduste seadmete juhtimispuldina, installides seadmesse vastava äpi.

Kõrvaklapipesa erinevalt eelkäijast uuel mudelil pole, nüüd peab kasutama kas USB-adapterit või juhtmevabu klappe. Juhtmevaba laadimist samuti endiselt pole (juhtmega laadija aga on komplektis kaasas). See-eest on ülikiire Wi-Fi ax juhtmevaba internet ning muidugi ka 5G tugi.

Uus huvitav lisandunud tarkvara on tehisintellektiga pilditöötlus, mida võib kohata ka mõne teise tuntud tootja tippmudelites. Pildistamisel on tehisintellekt kasutuse olnud aga varemgi. Fotodelt saab kunstmõistuse toel kustutada inimesi ja detaile, muuta taeva värvi, tõsta esile pildistatud asju, hägustada tausta ja palju muud. Kui inimene on pildil eraldi ja selgelt, tuvastatakse ta automaatselt ning kustutada saab näpuvajutusega. Eemaldamise õnnestumine sõltub pildi stseeni keerukusest, kuid tehisintellekt teeb kasutaja eest ära siiski päris palju käsitööd, kui on soov pilti juba mobiilis paremaks tuunida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.