Klicki 1000 soovitust

Populaarne Xiaomi pulsikell sai veel paremaks – Mi Band 3 nüüd Eestis müügil

Xiaomi Mi Band 2 on olnud üks populaarsemaid pulsikellasid, mida ostetakse just üliodava hinna ja hea kvaliteedi poolest. Sel suvel välja tulnud uue põlvkonna aktiivsusmonitor Xiaomi Mi Band 3 (hind 49,99 eurot) on nüüd Eestis müügil ja seda on võrreldes eelkäijaga oluliselt täiustatud.

Uus nutikas kell on teinud uuenduse nii välimuselt kui sisult. Alustame väljanägemisest – Mi Band 3 on nüüd kumerate servadega klaasiga ja ilma metalse nuputa, mis vanema mudeli juures oli põhitunnuseks. Uuel kellal on puutetundlik ekraan viibete ja vajutustega juhtimiseks ning “menüünupuks” allservas asuv väike lohk. Navigeerimine on ülimalt lihtne: põhimenüüd “keritakse” viibetega üles-alla, sealt edasi alammenüüdesse minekuks on vaja viibata vasakule ja paremale. Pikemalt näppu nupul hoides saab midagi välja valida.

Ekraan parem kui enne

Xiaomi Mi Band 3 ekraan on kohe oluliselt suurenenud – eelmise põlvkonna mudeli 0,42 tollisest 0,78-tolliseks. Seda on selgelt näha, sest nüüd mahuvad risti ekraani jooksvad teated palju paremini ära ning korraga saab lugeda suuremat osa mobiililt saabunud teateid – SMS-e, äppide teavitusi, e-kirju, helistaja nime või numbrinäitu jne. Pea poole rohkem piksleid (128 x 80) tähendab, et kiri on küll oluliselt väiksem, aga siiski selgelt loetav ka päikese käes.

Nagu enne öeldud, on nüüd ekraan kogu ulatuses puutetundlik ja reageerib vajutustele ning viibetele, lisaks saab kasutada puutenuppu ehk lohuga piirkonda ekraanil. Varem oli olemas vaid puutetundlik nupp.

Aku suurem, kuid 20 päeva ooteaega endiselt

Ehkki uuel mudelil on suurem 110 mAh aku, pole ooteaeg oluliselt suurenenud: suurem ekraan ja võimsam sisu tarbib rohkem energiat ja seega pole siin midagi imestada. Kuid 20 päeva ooteaega on niikuinii ülihea tulemus võrreldes enamuse teiste nutikellade ja aktiivsusmonitoridega.

Võimalused oma aktiivsust jälgida ja mobiilist teateid saada

Uus Xiaomi Mi Band 3 mõõdab endiselt väga täpselt samme ja kulutatud kaloreid, peab arvestust une kvaliteedi üle ning mõõdab pulssi nii jooksvalt intervallidega kui eraldi menüüst valides. Põhjaliku statistika salvestab Xiaomi mobiiliäpp, mis muuhulgas käivitab ka mitmete spordialade treeninguid, kasutades asukoha määramiseks mobiili GPS-i. Randmelt saab jooksvalt jälgida oma treeningu edenemist ja vajadusel pausile panna või lõpetada.

Veel parem vastupidavus

Kui eelmine pulsikell vastas IP67 standardile ehk oli vee- ja tolmukindel, siis Mi Band 3 on veelgi vastupidavam, lubades lausa sukelduma minna. Kell on veekindel kuni 50 meetri sügavuseni kuni pooleks tunniks, mida vaevalt et eriti paljud kasutajad suudavad ületada.

Üks oluline märkus eestikeelsetele kasutajatele

Kui oled Mi Band 3 karbist välja võtnud, siis kontrolli oma nutitelefonist üle üks oluline asi, enne kui Bluetoothiga ühendad. Kui juhtud kasutama Androiditelefoni keelena eesti keelt, siis võib juhtuda, et Xiaomi kell jääb näitama hiinakeelseid menüüsid. Muutes mobiili keelevalikust keeleks inglise keele, saab ka käe peal olev seade ingliskeelseks. Täpitähed ei pruugi sõnumites küll ilusad välja näha, aga sellega harjub peagi. Põhiline, et sul on randmel töökindel kell, mis kestab peaaegu kolm nädalat laadimata, aitab trenni teha ja aktiivsust jälgida ning lugeda sõnumeid randmelt ka siis, kui mobiil on sügaval taskus hääletus režiimis. Kui keegi helistab, annab kell muidugi ka sellest teada diskreetselt vibreerides ja ekraanil helistaja nime näidates.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.