Klicki 1000 soovitust

Püüa päike kinni – lahtivolditava päikesepaneeliga

Päikest tundub praegu olevat liigagi palju, kuid seda saab õnneks enda kasuks ära kasutada ka muud moodi, kui ainult päevitades.

Kui tavalised päikesepaneeliga akupangad saavad päikesest pigem lisaturgutust, sest paneeli pind akupangal on liiga väike, siis Sandberg Solar Charger 13W (69,99 eurot) on lahtivolditav, mis mitmekordistab neelatava energia hulga.

Kahe USB pesa kaudu saab korraga laadida kahte seadet. 13 W võimsus lubab laadida väiksemaid nutiseadmeid ja akupankasid. Sülerite jaoks võib jääda päikeseenergiast väheseks, kuid tahvlit suudab Sandberg laadida. Pistikupesad on lukuga sahtlis, kuhu mahuvad ka mõned USB kaablid.

USB A pordid tagavad kas korraga kumbki 1 A laadimisvoolu või ühte korraga kasutades kuni 2,1 amprit.

Kasutatavad päikesepaneelid on uuemat tüüpi, mis annavad efektiivsuse kuni 22%. Mobiili on hea laadida läbi stabiliseeriva akupanga, millel on nii sisend kui väljund korraga kasutatav. Selleks, et päeval oleks mobiili kasutamine vaba, võibki kasutada energia talletamiseks pigem akupanka, mida näiteks õhtul mobiili külge ühendada.

Aasad paneeli servades aitavad laadimisseadet riputada sobivatesse kohtadesse – näiteks seljakotile, kui matkad või aknale, kui oled toas või mujale päikselisse kohta. Pea meeles, et päikesepaneeli efektiivsus on kõige suurem siis, kui see on päikesekiirtega risti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.