Redmi A2: üliodav telefon, mis kestab

Kohe on august ja aeg mõelda sügisese kooli- või töötelefoni peale. Kui otsid eriti soodsat, kuid siiski mõistlikult kaua kestva akuga ja tugeva korpusega telefoni, siis Xiaomil on sulle midagi pakkuda.

Kallitest tippmudelitest kirjutatakse palju, kuid tegelikult on olemas ka neist kordades odavamaid alla sajaeuroseid mudeleid, mis uudiskünnist enamasti ei ületa, kuid võivad sama hästi sobida kasutajale, kes ei vaja profikaamera omadustega kiiret mänguritelefoni, vaid midagi lihtsat ja soodsat, millega oma igapäevased asjad aetud saab. Taskukohane ja usaldusväärne Xiaomi Redmi A2 (hind 77,99 eurot) on just selline telefon – suurepärane valik neile, kes otsivad head hinnas ja kvaliteedis kompromissi. Praegu on see tavahinnast koguni 62 eurot soodsam.

Ootamatult muljetavaldav disain ja hea ekraan

Xiaomi Redmi A2 pakub suurt 6,52-tollist HD+ eraldusvõimega ekraani, mis sobib ka filmide vaatamiseks ning mängimiseks. Ekraan on suur ja kvaliteedilt ebatavaline selles hinnaklassis.

Telefonil on lisaks ka üllatavalt stiilne ja trendikas disain, mille tagakülg on küll plastist, kuid jätab krobelise pinnaga luksuskliku mulje. Lamedate äärtega raam ning rahulikud värvivalikud – must, roheline ja sinine jätavad samuti mulje palju kallimast mudelist. Tagapaneeli tekstuuril on lisaks silmailule veel praktiline lisaomadus: see aitab vältida sõrmejälgede teket ning tugevdab haarduvust.

Suur aku ja kiire laadimine

Üks Xiaomi Redmi A2 olulisi omadusi on selle suur 5000 mAh aku, mis tagab pikema kasutusaja ja laseb vähemalt üheks päevaks kindlalt unustada aku tühjenemise mured. 10 W kiirlaadimisega saab omakorda seadme kiiresti taas täis. Aku kestab kuni 28 tundi kõneaega, 626 tundi ooterežiimis, 19 tundi videot järjest vaadates ja 33 tundi veebis surfamist või lugemist.

Kahe kaamera pildistama

Redmi A2 kaamerakomplekt ei võistle tipp- ega keskklassiga, kuid 8 MP topeltkaamerasüsteem saab siiski tavaolukorras hästi hakkama, kompenseerides sensori tööd intelligentsete pilditöötlusalgoritmidega. See tähendab, et kõik olulised hetked saab jäädvustada selgelt ja detailidega.

Portreerežiim vlubab kasutada loomuliku teravussügavuse (bokeh) efekti, tuues pildistatava paremini esile.

HDR režiim aitab ka suure kontrastsusega olukordades tuua pildil välja detailid nii tumedatel kui heledatel aladel. Erinevad videorežiimid, nagu lühivideod ja timelapse pakuvad mitmekülgseid loomevõimalusi.

Jõudlus ja mälumaht

Telefoni südameks on MediaTek Helio G36 kaheksatuumaline protsessor, mis tagab piisavalt sujuva ja võimeka kasutuskogemuse tavaliste igapäevaste asjade ajamisel.

Kuigi Xiaomi Redmi A2 on saadaval vaid 64 GB salvestusruumiga ja 3 GB operatiivmäluga, on sellel lisaks microSD kaardi pesa, mis lubab salvestusruumi laiendada kuni 1 TB-ni.

Xiaomi pakub oma odavmudelile kaheaastaseid turvavärskendusi.

Vastupidavus ja turvatestid

Xiaomi Redmi A2 on läbinud mitmed ranged kestvustestid, sealhulgas on proovitud 10 000 korda ühendada USB pistikut ning 28 000 korda tehtud laboris mikrokukkumise katseid. Need testid kinnitavad, et telefon on vastupidav.

Plussid ja Miinused

Plussideks on sel mudelil oma hinna kohta suur ja selge 6,52-tolline HD+ ekraan, massiivne 5000 mAh aku, stiilne disain ja võimalus laiendada salvestusruumi kuni 1 TB.

Miinusteks vähene mälu ja vanamoodne microUSB port, mitte USB-C, samuti aeglasem Wi-Fi 4 kiirus ja kaamera kehvem kvaliteet hämarates oludes.

Kellele see sobib?

Xiaomi Redmi A2 sobib ideaalselt neile, kes otsivad väga soodsat (praegu lausa ülisoodsat), kuid siiski vastupidavat nutitelefoni, mis täidab igapäevased vajadused ilma liigsete lisakuludeta. See on hea valik õpilastele, eakatele või neile, kes vajavad varutelefoni. Kui hindad pikka aku kestvust ja suurt ekraani, kuid ei vaja tipptehnoloogiat, siis on see telefon sobiv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.