Rocketbook – märkmed paberilt otse pilve

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Aeg on ka oma märkmed tuua moodsasse pilvemaailma ja ühendada need pilveteenustega – selleks sobib korduvkasutav märkmik, mida saad igavesti täita, sest kasutatud lehed võid salvestada pilveteenusesse ja lapiga uuesti ära puhastada.

Rocketbook (hind nii Executive ja Letter suurustel praegu 29,99 eurot ehk tavahinnast -40%) on pealtnäha nagu tavaline spiraalköites kontorimärkmik, millel vaid iga lehe allservas mingid sümbolid ja QR kood. Kaasas on ka Pilot FriXion pliiats, mida kooliõpilased hästi teavad – sellel on teises otsas spetsiaalne kustukumm, millega pastakalaadse pliiatsi tehtud kirja saab paberilt väga hästi jäljetult ära kustutada. Neid pliiatseid on saadaval igas kontoritarvete poes.

Märkmik ise aga on eriline. Kui sellesse märkmeid teed, siis algab kõik nagu ikka – joonista või kirjuta pliiatsiga nagu tavaliselt. Kui aga märkmik täis saab või tahad oma märkmeid arvutis kasutada, siis lae alla Rocketbooki äpp ja see oskab pilte organiseeritult sisse skannida.

Märkmiku lehekülgede skannimiseks on vajalik lugeda lehe all olevat QR koodi, kuid selle kõrval on ka rida sümboleid. Neile ringi ümber tõmmates või ristiga ära tähistades saad määrata, kuhu lehekülje tahad saata.

Variante on palju, kuhu märkmed saata: Dropbox, Box, Google Drive, Onedrive, lihtsalt e-posti aadressile, Google Photos albumisse jne.

Nii saadki oma märkmed kiirelt ära organiseerida, valides äpi seadetest, mis asukohale või tegevusele iga sümbol vastab. Et meeles seisaks, saad märkmiku alguses olevasse legendi kirja panna: kui oled õpilane või tudeng, võid iga aine jaoks oma märgi võtta ja skannitud lehed saadetakse just selle aine konto või kataloogi alla.

Kui tahad märkmete seast kiiresti otsida, siis oskab Rocketbook mingil määral ka käekirja ära tunda, kuid vaid inglise keeles. Küsimus ei ole lihtsalt tähtede tundmises, vaid intelligentses ennustuses, mida inimeste varesejalad paberil tegelikult tähendavad. Sellepärast peab masin võrdlema käsikirja sõnakaupa ja siin eestikeelset tuge veel pole. Aga kui kirjutad märkmeid ka inglise keeles, on veel üks hea lisamugavus olemas – vajadusel võid salvestatud teksti seast ka vajalikku märksõna otsida.

Vaata lähemalt sellest videost, mida kasulikku veel oma digiajastu täitmatu märkmikuga teha saab:

https://youtu.be/FL2aOGwm3Ak

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.