Klicki 1000 soovitust

Safiir ja titaan: spordikell Huawei Watch GT 2 Pro kestab kaua

Huawei värskeima nutikella Watch GT 2 Pro (hind 299,99 eurot) materjalideks on titaan (korpus), spetsiaalkeraamika (tagakülg) ja safiir (ekraanikate), mis kõik on ülimalt tugevad materjalid nii löökide kui kriimustuste suhtes. Lisaks on vastupidav ka aku – seda peab laadima alles iga kahe nädala tagant.

Võrreldes eelkäijaga sai uus kell uuendusi nii seest kui väljast. Nüüd võib ka juhtmevabalt laadida ning kuigi laadimisalus on natuke sarnane vanemale mudelile, puuduvad sellel klemmid. Lihtsalt aseta kell magnetitega sellele laadimisalusel ja aku täitub kiiresti. GT2 Pro on laetav ka kõikide enamlevinud juhtmevabade laadijatega ning samuti Huawei nutitelefonide tagaküljel, mis toetavad juhtmeta pöördlaadimist.

Operatsioonisüsteemiks on Huawei enda kirjutatud Lite OS, mis annabki akule nii pika ooteaja. Spordi põhirežiime on 19, nende statistika ja info äpis on väga põhjalik. Kokku on üle saja spordiala, mida saab träkkida ja mõõta.

Trenni jaoks peaks seega kõik vajalik olemas olema, kuid Lite OS-i ei saa teisi äppe laadida – tuleb leppida nendega, mis on.

Kuigi see võib-olla tundub piiranguna, on tegelikult lisaks trenni träkkimise funktsioonidele olemas väga palju muud vajalikku, mida ühelt nutikellalt tahta. Näiteks saad oma Spotify muusikat kuulata ja juhtida, kella 4 GB mälusse pilte ja netiühenduseta muusikat laadida, Olemas on une- ja stressijälgimisäpid, hingamise mõõtja, samuti mõõdetakse täpselt nii pulssi, samme kui vere hapnikusisaldust. Eelkäijale sarnaselt on olemas sisseehitatud GPS, millega saab teekondi träkkida ilma telefonita ja mõõta oma liikumisaktiivsust.

Ilma nutitelefonita saab veel palju muudki teha. Näiteks võib kõnedele otse kellalt vastata – sisseehitatud kõlari ja mikrofoniga. See on omamoodi handsfree, mis vabastab mobiili taskust välja võtmisest.

Kui tahad muusikat klappidega kuulata, siis võid oma juhtmevabad Bluetooth-ühendusega kõrvaklapid ka kellaga siduda ja niimoodi sinna salvestatud lugusid ilma interneti ja nutiseadmeta mängima panna trenni ajaks. Ujumistrenni saab träkkida otse randmelt, sest korpus on täiesti veekindel.

Huawei Watch GT 2 Pro-l on aga lisaks veel üks uus ja täiesti haruldane lausa elupäästev omadus, mida pole varem nutikellades eriti kohatud. Nimelt oskab seade tagasi juhatada sinna, kust oma teekonda alustasid (kui lülitasid näiteks metsa või matkale minnes träkkimise sisse). Ekraanile kuvatakse suund või teekond, mida mööda minna. Võid valida, kas lähed otse alguspunkti mööda sirget või käid läbi juba tuldud tee. Selle kellaga enam niisama lihtsalt ära ei eksi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.