Samsung Galaxy A15 – piisavalt hea, et 150 euro eest ära osta

Alati ei pea omale ostma telefoni, mis maksab pool kuupalka. Õpilasele, teiseks telefoniks või lihtsalt helistamiseks ja aeg-ajalt internetis käimiseks piisab täielikult ka sellisest mudelist, mis kõiki lihtsaid igapäevaseid asju hästi teeb.

Samsung Galaxy A15 (hind 149,99 eurot) just selline ongi. Sellel on kõigepealt muidugi Samsungi kvaliteet, kuid ka tehnilised näitajad pole kõige odavama otsa mudelil kehvad. Vaatame, mida siis vähem kui 150 euroga saab.

Galaxy A15 pakub mitmeid muljetavaldavaid omadusi oma hinnaklassis, kus oodata võiks pigem kompromisse.

Suur ja ere ekraan

Samsungi telefon on varustatud 6,5-tollise Super AMOLED ekraaniga, mis tagab ihati hea kogemuse ka ereda päikesevalguse käes. Ekraanil on funktsioon Vision Booster, heledus on 800-nitti, mis jääb lähedale isegi mitmetele keskklassi telefonidele ning 90 Hz värskendussagedus tähendab sujuvat menüüde liikumist, parandades ka mängukogemust.

Lisaks vähendab Eye Comfort Shield sinise valguse mõju, kaitstes silmi pikema kasutamise ajal ja õhtuti enne magamaminekut.

Mitu kaamerat

Galaxy A15 kaamerasüsteem on ootamatult muljetavaldav. Põhikaamerat toetab 50 MP sensor, kuid lisaks leidub tagaküljel 5 MP ülilainurk-kaamera ja 2 MP makrokaamera. Enesepiltide tegemiseks on esiküljel 13 MP esikaamera.

Nendega saavad kaetud kõik olukorrad maastikupildist portreedeni, pakkudes suuremat loomingulist vabadust vaatamata odava hinnaklassi mudelile.

Suurem jõudlus

Telefon on varustatud võimsa kaheksatuumalise protsessoriga, mis koos 128 GB välkmäluga tagab sujuva kasutajakogemuse ning sobib nii meilide lugemiseks, sotsiaalmeeda äppide kasutamiseks kui ka veebis surfamiseks. Suurelt ekraanilt on lisaks veel kõike seda üsna mugav teha.

Aku kestab kaks päeva

Galaxy A15 aku mahutavus on 5000 mAh, mis tagab keskmiselt kahe päeva jagu kasutust ühe laadimisega.

Lisaks toetab telefon 25 W kiirlaadimist, kuigi laadija tuleb eraldi soetada, nagu on paljudel tootjatel viimasel ajal kombeks. Samas on laadijad kauem kestvamad kui telefonid ja ilmselt saad selle mudeliga edukalt kasutada ka oma vana laadijat.

Turvalisus ja värskendused

Samsung pakub ka oma kõige odavamatele mudelitele tipptasemel turvalisust. Selleks on Knox Vaulti turvasüsteem, mis kaitseb andmeid mitmel tasandil, tuvastades ja ennetades erinevaid ohte. Knox Vault tõstab salasõnad ja isikliku info eraldi salvestusruumi, mis on kaitstud erinevate rünnete ning füüsiliste mõjutuste eest.

Lisaks lubab Samsung kuni 4 põlvkonda operatsioonisüsteemi värskendusi ja 5 aastat turvavärskendusi, mis tagab, et telefon on turvaline ja ajakohane veel pikka aega.

Sisselogimiseks saab kasutada väga mugavas ja loogilises kohas – sisselülitamise nupul asuvat sõrmejäljelugejat.

Mida selle raha eest ei saa?

Kuigi Galaxy A15 on muljetavaldav oma hinnaklassis, ei paku see muidugi kõike, mida kõrgema klassi telefonid suudavad. Näiteks pole sel veekindlust, juhtmevaba laadimist ega väga kõrgetasemelist kaamerat nagu lipulaevadel. Samuti võib keerukamate mängude ja rakenduste puhul märgata jõudluse langust võrreldes kallimate seadmetega.

150-eurose hinnaga Samsung Galaxy A15 on aga siiski väga hea valik neile, kes otsivad taskukohast, kuid siiski võimekat nutitelefoni igapäevaseks kasutuseks. Sellel on ere ja suur ekraan, mitmekülgsed kaamerad, piisav jõudlus ja pikaajaline aku. Kuigi see ei paku kõiki lipulaevade funktsioone, on see oma hinnaklassis kindlasti üks parimaid valikuid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.