Samsung Galaxy A53 – kui tahad peaaegu sama head telefoni, kui Galaxy S22, aga palju odavamalt

Igal telefoniostjal on oma vajadused. Tootja pingutab tipptelefonis kõikide näitajatega, aga mis siis, kui sulle polegi päris kõike seda vaja? Selle jaoks on Samsungil soodsam Galaxy A-seeria, mis on peaaegu sama hea, aga üht-teist on ära jäetud. Selle puudumist suur osa inimesi ei märkagi. Küll aga märkavad, kui saavad ikkagi hea telefoni palju odavamalt kätte.

Samsung Galaxy A53 (hind 349,99 eurot) on kiire 5 nm tehnoloogiaga kaheksatuumalise protsessoriga, 5G võrgu toega, 6 GB operatiivmäluga, 128 GB massmäluga, ekraanialuse sõrmejäljelugejaga, 800-nitise ereda ja värviderikka Super AMOLED ekraaniga, mille diagonaal 6,5 tolli, 120 Hz värskendussagedusega ja viie hea kaameraga telefon. Lisaks leidub optiline stabilisaator sujuvaks videote salvestamiseks, suur 5000 mAh aku, mis kestab mitu päeva ja 25 W kiirlaadija. Veekindel korpus kannatab isegi vee all olemist, ekraan on kaitstud kriimustuskindla Gorilla Class 5 kattega.

Kas jäi veel midagi puudu, mida kindlasti tahaksid, aga Galaxy A53 ei paku? Kui nüüd tuleb tehnilistes andmetes näpuga järge ajada, siis ilmselt rohkem polegi hädasti vaja. Seega võib just see mudel olla piisav igapäevaseks nutiseadmeks. Ah jaa – mängijatele on sel mudelil veel Game Booster, mis optimeerib akut, temperatuuri ja mälu, seega sobib hästi ka mobiilimängudeks.

Kaamerad katavad kõik peale teleobjektiivi

Tavaliselt on midagi ära võetud kaamerakomplektilt, mida tipptelefon suudab, keskklassi oma aga mitte.

Samsung Galaxy A53 pakub 64 MP põhikaamerat, mida toetavad 12 MP ülilainurk-kaamera, 5 MP makrokaamera ja 5 MP sügavussensor. Selfie kaamera on varustatud 32 MP sensoriga. Teleobjektiivi tõesti pole, selle jaoks tuleb osta kallim mudel.

Mis siis ikkagi veel puudu on?

Mingi põhjus ju peab ikkagi olema, mis Samsung Galaxy A53 on odavam? Eks ongi. Näiteks on A53 plastkorpusega (S22 pakub klaasist Gorilla Glass Victuse kattega tagakaant), protsessor pole nii võimas, pole juhtmevaba laadijat ja 10 MP teleobjektiivi. Kui nendeta hakkama ei saa, siis peaks ikkagi natuke suurema summa välja käima ja ostma Samsung Galaxy S22 tippseeria mudeli.

Mis on parem, kui tippmudelil?

Mõni asi on Samsung Galaxy A53 juures paremgi. Näiteks aku on mahukam ja seda jätkub kauemaks, ekraan on natuke suurem, pakutakse microSD kaardipesa mälu laiendamiseks ning makrokaamerat ja rohkemate pikslitega selfie-kaamerat. Seega taas on kaalumise koht, millised omadused just sulle kõige olulisemad tunduvad. Kuid ka Galaxy A53 puhul jätkab Samsung sama stiili, et A-seeria pole märgatavalt kehvem, kui tippmudelid, igaühel on võimalik endale täiesti korralik keskklassi seade saada päris hea hinnaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.