Klicki 1000 soovitust

Samsung Galaxy S10e – mille poolest erineb see kallimatest Galaxy S10 seeria mudelitest?

Samsung esitles selle aasta alguses oma järgmist uut tipptelefonide seeriat: Samsung Galaxy S10. Tegelikult koosneb see neljast erinevast mudelist ja ehkki kõige rohkem räägitakse uudistes loomulikult tippmudeli S10+ enneolematutest omadustest, ostavad tarbijad siiski ilmselt kõige rohkem just soodsaimat S10e mudelit. Kas nad jäävad paljust ilma või on need vaid detailid, mida igaühele niikuinii vaja pole?

Tõepoolest, Samsung Galaxy S10+ (hind 949,99 eurot) on mitmes mõttes revolutsiooniline: sel on  suur 6,4-tolline kumerate külgedega ekraan, vastupidav korpus, mõnedel mudelitel ka rekordiline mälu – kuni 1 TB(sealhulgas erimudelil uus suurim operatiivmälu kiip – 12 GB) ja kokku viis kaamerat (kaks ees, kolm taga).

Kui vajad parimat mobiili, millega häid pilte teha ja mängida või pikalt videot suurimalt ekraanilt vaadata (sest ka aku – 4100 mAh – on samuti selle seeria suurim), siis pole kahtlust – tuleb võtta Plus mudel.

Paljudel aga ei pruugi nii suurt võimsust igapäevaselt vaja minnagi. Kuldne keskmine on Samsung Galaxy S10 n-ö standardmudel (hind 100 eurot odavam – 849 eurot), millel muidugi suurim silmaga nähtav erinevus on veidi väiksem korpus ja ekraan (6,1-tolline). Kuna piksleid on S10-l ikka sama palju kui tippmudelil, siis punktitihedus on oluliselt kõrgem kui suurema ekraaniga S10+ telefonil. Pead leppima veidi väiksema akuga (3400 mAh) ja esiküljel on vaid üks selfie-kaamera (10 MP) – küll sama, mis Galaxy S10+ ees, kuid ilma 3D sügavuskaamera toeta. Tagakaamerad aga on kallima mudeliga identsed, seega tavaliselt pildistades sa midagi S10-ga ei kaota.

Samsung Galaxy S10e (hind nüüd 639,99 eurot) on veelgi odavam kui teised kaks telefoni, millest siis täpsemalt ilma jääme?

Kõigepealt – võrreldes kallimate mudelitega on ka S10e-l olemas täpselt samasugune juhtmevaba kiirlaadimise tugi (Fast Wireless Charging 2.0 – samuti saab Samsungiga teisi seadmeid juhtmevabalt laadida), veekindluse tase on identne kallimate mudelitega, järeleandmisi pole tehtud ka protsessori osas (ikka seesama võimas 8 ㎚ 64-bitine, kuni 2,73 GHz kaheksatuumaline protsessor). Seega jookseb S10e riistvara osas sama kiiresti, kui teised.

Leppima peab siiski vähemate kaameratega (ees üks selfie-kaamera, aga sama, mis S10-l ja S10+ ühel esikaameratest), ka taga on kolme asemel kaks kaamerat, mis siiski saavad edukalt hakkama ka bokeh-efekti ja kauguste täpse hindamisega.

Mälu on sama palju kui S10-l, ekraan on pisem ja ilma kumerate äärteta, kuid ulatub siiski äärtest äärteni ja nii nagu teistel mudelitel, on ka sellel olemas kaamera ekraaniaugus – nn kulmu pole.

Milline telefon sulle sobib?

Hinna poolest eelistavad paljud kindlasti oluliselt odavamat Galaxy S10e-d ja paljudel juhtudel ongi see õige valik.

Kui tahad kompaktset telefoni, mis hästi taskusse mahub ja on mugav ka kõndimise pealt kasutada, võtagi just S10e. Kui tahad suuremalt ekraanilt videoid vaadata ja mitut rakendust korraga kasutada, võta S10 või hoopis S10+.

Kui oled selfide osas nõudlik ja tahad ka esikaameraga saada parimaid pilte, on S10+ ainuõige valik. Kui selfied on vähem olulised, aga tagakaamerale järeleandmisi teha ei taha, võta S10. Kui tahad siiski häid pilte teha, aga soodsamalt ja paremini, kui enamus teisi nutitelefone teevad, siis kahe tagakaameraga S10e on hea soodne valik.

Tahad tehnoloogia viimase sõna järgi ultraheli-sõrmejäljelugejat ekraani sees? Pead valima S10 või S10+. S10e aga pakub “vanakooli” sõrmejäljelugejat paremal küljel sisselülitusnupu sees, mis on samuti väga mugav ja kiire, puudu on vaid ohoo-efekt.

Mälu poolest hiilgab rekordiline S10+, kuid S10e puhul on 6 GB põhimälu ja 128 GB välkmälu ka täiesti piisav igas olukorras, hätta sellise kogusega enamasti ei jää. ja kui ongi rohkem vaja salvestusruumi, saab kasutada microSD mälukaarti lisaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.