Klicki 1000 soovitust

Samsungi ülitugev nutikell Galaxy Watch saab hakkama ka nutitelefonita

Samsungi nutikell Galaxy Watch LTE 42mm (hind 289,99 eurot) ei näe välja nagu robustne lahingutehnika, vaid on täiesti peokõlbulik elegantne ehe, mida sobib kanda nii kontoris, kontserdil kui trennis. Selle korpus peab vastu ka karmimatele seiklustele.

Väiksem, 42 mm sihverplaadiga ja LTE ehk mobiilse andmeside võimekusega kell töötab nii nutitelefoniga koostöös kui ka iseseisvalt. Kuna tegemist on täisverelise lisaäppidega nutikellaga, siis võrreldes pulsikelladega on aku tööaeg küll lühem, aga nutikella kohta täiesti korralik – kuni 45 tundi.

Galaxy Watchi saad ühendada nii iOS-iga kui Androidiga nutitelefoniga. Sellel on Samsungi enda operatsioonisüsteem Tizen OS, mis käitub nagu nutikella operatsioonisüsteem ikka – saab lisada äppe ja sünkroniseerida telefoniga, suunata telefoniäppide teated nutikella ja käia trenni tegemas kella enda GPSi ja andmesidega üle LTE võrgu.

42 mm diameetriga sihverplaat on piisavalt väike ja mugav, et saaksid seda igapäevaselt kanda igas olukorras. Valida saad erinevaid digitaalseid sihverplaadi teemasid suure valiku hulgast, sealhulgas ka selliseid, mis sobivad hästi kokku koprusega ja jätavad mulje soliidsest analoogkellast.

Ere ja hästiloetav AMOLED ekraan on kriimustuskindel ja seda saab juhtida Samsungile omase pööratava rõngaga. Kui pöörad vasakule, näed eelmisi sõnumeid, paremale pöörates aga avanevad äpid.

Nutikellal on kõik põhifunktsioonid, mida teevad parimad nutikellad ja pisut rohkemgi. See näitab, kes helistab, viibetega ekraanil saab kõne kas vastu võtta või tagasi lükata. Telefoni äppidest tulevad kella ekraanile saabunud teated. Ilmaäpp näidab näiteks ilmateadet, trenniäpid aitavad jälgida erinevaid spordialasid. Samsung Pay tugi aitab kontaktivabalt maksta, kui selle tugi on pangalt telefonile olemas. Lisaks muidugi loeb kell ka samme, läbitud vahemaad, kulutatud kaloreid ja südamerütmi.

Trenni jaoks on see kell sobiv igaühele, sest tuntakse ära ja lubatakse valida 39 erineva spordiala ja liikumisviisi seast. Galaxy Watch on täielikult veekindel kuni 50 meetri sügavuseni ja kannatab ka ujuda. Nutikell tunneb ise ära, kui alustad mingit harjutust ja hakkab seda automaatselt träkkima.

Kuna nutikellal on LTE ühendus, siis saad selle kaasa võtta ilma nutitelefonita ja vastata üle 4G võrgu kõnedele, striimida muusikat kõrvaklappidesse ning lugeda kõiki sõnumeid. Muusika võid telefoni salvestada, lugusid mahub 4 GB mahuga mällu üsna palju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.