Klicki 1000 soovitust

Sang hoiab kõrvas: kolm head kõrvaklappi, mis sporti tehes ära ei kuku

Pole küll ametlikku uuringut, aga teistelt küsides leiab kindlasti ka enda tutvusringkonnast terve hulga inimesi, kellel tavalised pisikesed kõrvaklapid kõrvas ei püsi. Võib-olla oled ka ise üks sellistest? Selle päris arvuka seltskonna jaoks on olemas sanga, konksu või mõne muu toetava kaarega kõrvasisesed klapid. Nendest saavad ka “tavalise” kõrvakujuga inimesed abi, sest hüpates, liikudes ja sporti tehes kipuvad klapid ikka lõpuks välja tulema. Toetavate spordiklappidega seda nii lihtsasti ei juhtu.

Siin on kolm sellist head ja kindlalt püsivat klappi.

Kõrvaklapid JLab Go Air Sport (hind 39,99 eurot) kasutavad kõrva külge kinnitumiseks sanga, mis hoiab end kinni kõrva taga. See on klassikaline lahendus ja töötab pea alati. Võib-olla ainsaks ebamugavuseks on see, et need ongi päris ümber kõrva ja neid on sellepärast rohkem tunda.

Kui aga see kaalub üles mugavuse, et klapid ära ei kuku, siis on tegemist igati hea komplektiga tõsisemaks rassimiseks ja sporditegemiseks: IP55 tasemele vastav veekindlus (ainult lausa vee alla ei tohiks minna), väga pikk aku tööaeg (8 tundi kuulamist kõrvaklappides ning 24 lisatundi laadimiskarbist), saab kasutada ka ükshaaval näiteks käed-vabad süsteemina ning eelseadistusega JLabi ekvalaiser, mida just tihti ei kohta ilma äpita kasutatavates klappides.

Kõrvaklapid Bose QuietComfort Earbuds (hind 199,99 eurot) annavad stabiilse kõrvas püsimise spetsiaalsete konksudega, mis kuulmekäigu ees olevasse süvendisse kinnituvad ja ei lase niisama kuularitel välja kukkuda. Need on ikka endiselt kõrvas sees ja ei ümbritse kõrvalesti, seega tunduvad kompaktsemad.

Lisaks pakuvad klapid Bose kvaliteetset heli, on nii aktiivse kui passiivse mürasummutusega (viimane tähendab tihedaid silikoon-otsikuid kuulmekäigus) ja IPX4 standardile vastavat veekindlust. päris veekindlad need pole, kuid taluvad niiskust, ohtralt pritsmeid ja higi. Seega trenniks, jooksuks ja muuks tõsiselt aktiivseks tegevuseks on igati sobilikud.

Ka Bosel on laadimiskapsel, millest kuulareid laadida. Earbudsid mängivad ühe laadimisega kuus tundi, lisandub 12 tundi laadimiskapslist. Veerandtunnise kiirlaadimisega saab aega juurde kuni kaks tundi.

Kõrvaklapid Beats Fit Pro (hind 219,99 eurot) Hoiavad end õiges asendis kõrvas samuti spetsiaalsete konksukestega. Mugav kuju lubab neid kanda kasvõi terve päeva. Sangad on elastsed ja sobituvad kandjaga.

Beats on ideaalne nii Androidi kui iOS-iga telefonidele, kahe kõlarielemendiga toovad need klapid hästi esile kogu sageduste spektri madalatest kõrgete helideni.

Mängude jaoks on sel mudelil ka veel üks hea omadus. Nimelt toetab Beats Fit Pro Spatial Audiot, mis on omamoodi ruumiline heli, mis jääb paigale, kui pead liigutad. Kui miski kostab sinust paremal, siis sinna suunas vaadates ei jookse heli eest ära, vaid siis juba on heliallikas otse sinu ees. Mänge mängides on see väga mugav võimalus aru saada, mis ümberringi toimub ning saab justnagu mängu sisse minna. Kuid see sobib ka muusika ja filmide jaoks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.