Mälukaarte on väga erinevaid, kuid arvutil tavaliselt vaid üks-kaks võimalust erinevaid formaate lugeda. Kui SD on valdavalt esindatud, siis igasuguste muude suuruste ja formaatidega võib vaja minna lisaseadet – mälukaardilugejat.
Tihti on lisaseadmetel – kaameratel, GPS-idel või helisalvestitel oma mälukraadid, mistõttu see maailm vajab veidi süvenemist. Mälukaardilugeja ehk adapter ühendub arvutiga USB pesa kaudu ja uuemad toetavad kiiret USB 3.0 andmesidet.
Trust Stello mini USB 2.0 – 14,99 eurot
See mälukaardilugeja toetab kõiki enamlevinud telefoni- ja digikaamerate mälukaarte (M2, SD, MMC, MS), sealhulgas ka kiireid viimase põlvkonna SDXC kaarte. Stellol on küljes kolm pesa, milles saab kasutada üheksat erinevat kaarti. Kaasas on lühike USB kaabel, mälukaardilugeja võtab koos sellega kotis väga vähe ruumi.
Trust HighSpeed 3.0 – 14,99 eurot
Ehkki see Trusti mälukaardilugeja toetab vaid microSD kaardi formaati, on see kõige levinum ja tihti pole arvutitesse võimalik mobiilidest andmeid otse saata, kuna süleritel enamasti puudub microSD kaardipesa.
Trusti kaardilugeja on üliväike ja kiire USB 3.0 ühendusega. See loeb microSD kaarte kümme korda kiiremini kui vanema põlvkonna USB 2.0 ühendusega mälukaardilugejad. Kaardilugeja toetab ka SDHC, SDXC ja UHS karate. USB kaablit pole vaja, sest mälukaardilugeja käib otse USB-pesasse.
König All-in-One USB 3.0 – 19,99 eurot
See kaardilugeja on universaalne ja kompaktne ruut, mille kõik tahud on varustatud erinevate kaardilguejatega. Ühelt küljelt leiab MS ja M2, teiselt poolelt CF ja XD kaardilugeja, seega saab selle kiire USB 3.0 lugejaga andmed kätte ka üsna vana profikaamerate Compact Flashi formaati kasutavatelt mälukaartidelt, mida kasutavad Nikoni ja Canoni peegelkaamerad ning tuetatud on ka eksootiline Olympuse ja Fujifilmi xD-Picture kaart (kuni 2 GB).
Kolmandal poolel on praegu kõige levinuma SD ja TF mälukaardi pilud, neljandal poolel aga tavaline USB pesa. Selle kaudu saab väikese lisaseadme ühendada arvutiga.