See tugijaamaga robot aitab kodu koristamise kuudeks unustada

Robottolmuimeja teeb tõesti koduse majapidamise palju lihtsamaks, sest enam ei pea tubades tolmuimeja ja mopiga pidevalt ringi nühkima. Kuid ka seda masinat peab tavaliselt hooldama – tolmumahutit tühjendama ning veemahutit täitma. Õnneks on ka veel iseseisvamaid roboteid, millega ei pea tõesti üldse tegelema kuid, sest masin on iseseisev ja saab tugijaama abiga end ise tühjendada.

Robottolmuimeja Roborock S8+ (hind 719,99 eurot, saadaval ka valgena) ongi selline täielikult iseseisvunud kodumasin. Selleks kasutatakse RockDock Plus puhastusjaama.

Pärast puhastamist tühjendab robottolmuimeja oma pisema tolmukonteineri nii-öelda tugijaama suuremasse, 2,5-liitrisesse tolmukotti automaatselt, suutes niimoodi keskmises elamises iseseisvalt tegutseda kuni seitse nädalat. Mustuse ja tolmu eemaldamisesse ei pea käsitsi sekkuma seega peaaegu kaks kuud, enne kui laadimisjaam vajab tühjendamist. Seegi võtab aega vaid mõne minuti.

Kuid lisaks iseseisvale tegutsemisele on Roborock S8+ varustatud ka tõhusate puhastusvahenditega nii kuivalt kui märjalt koristades, nii siledalt põrandalt kui kohevatelt vaipadelt tolmu ja mustust eemaldades.

Selleks kasutab Roborock DuoRolleri harja ning VibraRise moppimissüsteemi.

Masina harjad on topeltkummist ja lisaharjad aitavad tolmu kätte saada ka toanurkadest. Nende ehitus vähendab ka juuste ja koduloomakarvade sasipuntraid, masin tunneb ära erinevad põrandapinnad, mille jaoks valib sobivaima režiimi. Siledatest pindadest kuni keraamiliste plaatide ja isegi vaipadeni pühitakse juuksed ja mustus kergesti ära. Lisaks on seadmel suurem imemisvõime kui tavaliselt: 6000 Pa, millega saab mustuse kätte ka raskematest kohtadest.

Kuid ka tugevama imemisvõimega ei saa kätte põranda külge jäävat mustust. Selle jaoks on vibratsioonilainetega nii-öelda mustuse lahti raputamine ning mopp, mida “raputatakse” 3000 korda minutis. Roborock tunneb ära põrandapinnad, oskab kogu elamise ära kaardistada ning kui jõuab vaibale, tõstab märja mopi üles, et see vaipa ei leotaks.

Sisseehitatud Lidariga tehakse ruumist kolmemõõtmeline mudel, kaardistades kõik takistused ja nurgad. Selle põhjal arvutab masin kõige optimaalsema teekonna, mida läbida, et lühima teega toad puhtaks saaks.

Nutikas on ka robottolmuimeja laadimine, mis toimub laadimisjaamas. See nimelt oskab arvestada tipptunde ja odavamaid aegu ning laadib siis, kui elekter on soodsam.

Muidugi saab äpist määrata ka tsoone, kuhu pole vaja robotil sõita, samuti võib masina kohale kutsuda kindlat kohta puhastama, kui midagi kogemata maha läheb.

Roborock toetab hääljuhtimist, seega kui äppi ei taha avada või mobiili pole käepärast, kuid tark kodu kuulab, võib anda masinale käske nutika kodu kaudu, näiteks Google Assistanti abiga, millega Roborock ühildub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.