Seikluskaamera salvestab iga ekstreemsuse 4K kvaliteedis ja tavalist elu ka

Seiklused on lahedad, aga veel parem, kui need on salvestatud. Mutta ja liiva-mulla sisse mobiiliga filmima minna ei saa, kuid see vastupidav kaameramudel peab igas olukorras vastu, sest ongi just sellisteks asjadeks mõeldud.

Seikluskaamera Denver ACK-8062W 4K (hind 79,99 eurot) on varustatud suure 5 MP sensoriga ning vee- ja tolmukindla korpusega, mis kannatab põrutusi ja kõiki ekstreemsusi, mis õues võivad ette tulla.

Aku kestab ühe laadimisega 30 minutit, kui striimid pilti üle WiFi, 50 minutit ilma WiFita. Seega saab kohe ka pilti üle kanda juba sündmuse toimumise ajal. MicroHDMI pesast saab pildi suurele ekraanile, näiteks telekasse saata.

Tagaküljelt leiab värviekraani, kust võib kohe vaadata, millist pilti kaamera parajasti salvestab. Võimalik on teha nii aegluubis klippe kui aegintervallvõtet ehk Timelapse´i, kus iga natukese aja tagant salvestatakse kaader ja pannakse sellest hiljem kokku kiirendusega video.

Veekindla läbipaistva korpuse küljes on kinnitused statiivi, kiivriklambri või lenksualuse jaoks, kaamerat saab erinevate lisavahenditega kruvida mille iganes külge. Juhtida saab veekindlas korpuses sama hästi, sest vajalikesse kohtadesse on välja toodud lisanupud, ekraan on samuti läbipaistvast kaitsekorpusest nähtav.

Objektiivi vaatenurg on ülilai – 130 kraadi. Seega jääb peale pea kõik, mis kaamera ees toimub. Hiljem saab videotarkvaraga välja kadreerida vajalikud kohad.

Mida seikluskaameraga veel teha?

Tavaliselt kujutatakse väikseid veekindlaid seikluskaameraid ette mõne trikiratturite pundi või ekstreemsporti harrastavate noorte mänguasjana, kuid kindlasti pole see ainus koht, kus taolist abivahendit vaja võib minna. Siin on viis võimalust, mida sellise vastupidava, kompaktse ja veekindla filmimisvahendiga veel teha.

  1. Ekstreemspordi jäädvustamine: seikluskaamera on ideaalne surfamise, mägirattasõidu, lumelauasõidu, langevarjuhüpete või muu adrenaliinirikka tegevuse salvestamiseks. Seikluskaamerat saab oma väiksuse pärast panna filmima kitsastes kohtades või ohtlikes keskkondades. Kinnita kaamera oma kiivri, ratta, laua või muu asja külge ning saad jäädvustada häid videoid ja fotosid muidugi ka.
  2. Reiside jäädvustamine: fotosid mainides on seikluskaamera väga mugav kaks-ühes vahend nii reisipiltide kui videote tegemiseks, lisaks väga kerge ja pisike, et kotti mahtuda. 130-kraadine lainurk tähendab, et ka kõige avaram vaade mõnel tähtsal väljakul mahub kaadrisse ära või saab ühe pildi peale suurema inimeste grupi selfie´t tegema. Seiklused matkates, telkides, sukeldudes või muud moodi saavad salvestatud.
  3. Veealuste seikluste jäädvustamine: kuna veekindel korpus kannatab sukeldumist kuni 40 meetri sügavusele, on seikluskaamera igati sobiv sukeldudes kaasa võtta. Seda saab korpusest välja ulatuvate nuppudega vee all juhtida ka. Saad salvestada korallriffe, eksootilisi kalu ja teisi veealuseid imelisi vaateid.
  4. Loovad fotograafia- ja videoprojektid: suurte profikaameratega üksi mitmekesist filmi ei tee. Ka Hollywoodis on kaadreid, mille jaoks on parim lahendus väike seikluskaamera. Need annavad filmitegijatele rohkem võimalusi ja loovust katsetada täiesti uute vaatenurkadega. Kasuta neid oma loominguliste eksperimentide tegemiseks, nagu timelapse, aegluubis võtted, kitsastest kohtadest läbipugemine jne.
  5. Lihtsalt igapäevaelu jäädvustamine: see kaamera on nii pisike, et võib alati kotis kaasas olla. Üle WiFi saab klipid kohe pilve saata ja sealt edasi juba sotsiaalmeediasse. Seikluskaamerad ei ole mõeldud ainult ekstreemspordi jaoks, vaid võivad olla ka head abivahendid igapäevaelu jäädvustamiseks. Kinnita seikluskaamera enda külge või lenksule ja saab jäädvustada oma igapäevaseid tegevusi nagu metsajalutuskäik, linnasõit, piknik jne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.