Klicki 1000 soovitust

Sõida rahulikult, selle videoregistraatoriga jääb kõik peale

Liikluses juhtub alati midagi ning tavaliselt kõige ootamatutel hetkedel. Mõnikord ka nii, et näed ise vaid silmanurgast, sest jälgisid juhtides enda ees teed, aga midagi juhtus vasakul või paremal. Kõige selle salvestamiseks sobib ülilainurkobjektiiviga Prestigio Roadrunner 400GPS (hind praegu 69,99 eurot ehk tavahinnast -22%).

Tegemist on pardakaameraga, mille lainurkobjektiiv on vaatenurgalt üsna lähedane poolsfäärile – pildile jääb praktiliselt kõik ees ja külje peal toimuv.

Full HD kvaliteediga 30 kaadrit sekundis saab peale ka autonumbrid, kui intsident peaks toimuma, samuti salvestab kaamera automaatselt ja lukustab klipi, kui on toimunud põrutus (näiteks avarii korral). Muidu aga salvestatakse mällu tsükliliselt – kui mälu täis saab, hakatakse vanemaid klippe üle kirjutama. Kaardipessa saab panna kuni 32 GB kaardi.

Selleks, et kaitsta kaamerat liigse kuumuse eest, mis autosalongis päikese käes suvel tekib, on toiteallikaks superkondensaator, millele ülekuumenemine ei mõju halvasti. Superkondensaator aitab hoida energiat toite kadumise ajal.

Sissehitatud GPS-iga saab aga pildi ja asukoha alati kokku viia, et hiljem üles leida, kus midagi juhtus.

Kinnitus käib iminapaga esiklaasi külge, seade ise on piisavalt pisike, et alati taskusse pista ja kaasa võtta, kui autost ära lähed.

Hind on sel pardakaameral samuti mõistlik, et ei peaks lisainvesteeringut liiklusturvalisusse kartma – juba üks avarii või väiksem plekimõlkimine tasub ostu kuhjaga ära, sest tavaliselt pole süüdlasel siis enam vastuargumente, kui näitad talle pardakaamerast salvestust, kuidas kõik täpselt toimus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.