Klicki 1000 soovitust

Soodsalt ja lihtsalt mürast lahti kõrvu katvate klappidega

Kindlaim viis ümbritsevast mürast vabaneda, kui tahad kuulata ainult oma lemmikmuusikat, on panna pähe kõrvu katvad suured, polstriga kõrvaklapid. Kuid ka neist võib madalsageduslik, näiteks laeva- või lennukimootorite müra ja tänavamelu läbi kosta. Aktiivse mürasummutusega saab sellestki lahti — palju paremini kui pisikeste kõrvasiseste kuularitega, sest vaikust toetab massiivne kõrvu kattev korpus.

Selle suve mugavad kõrvu katvad aktiivse ja passiivse mürasummutusega kõrvaklapid, mis eelarvesse auku ei löö, kuid tagavad siiski kvaliteetse heli, on Kitsound Engage 2 (hind 49,99 eurot — praegu tavahinnast 20 eurot soodsamalt).

Neil juhtmeteta kõrvaklappidel on ANC sisselülitamise nupp (ANC — Active Noise Cancelling ehk aktiivne mürasummutus). Aku kestab ühe laadimisega 22 tundi, millest on küllalt terveks päevaks. Laadimiseks kulub kaks tundi.

Selleks, et klapid peas mugavad oleksid, on kõrvapolstrid pehmed ja kaetud nahka mitteärritava materjaliga. Ka kerge kaal aitab kaasa suuremale mugavusele — kõrvaklapipaar kaalub vaid 246 grammi.

Kergeid klappe saab kokku voltida transpordiasendisse, et need kotis vähem ruumi võtaks. Ühendus nutiseadmega käib üle Bluetoothi (selle levi on kuni 10 meetrit) ja kui aku saab tühjaks, saab kasutada 3,5 mm otsikuga kaablit.

Nupud on füüsilised ja traditsioonilised, need asuvad kõrvaklappide alumisel äärel ja on lihtsalt leitavad. Seega ei midagi erilist — pole puutetundlikke pindu, viipeid ega hääljuhtimist. See lihtsus annabki soodsa, taskukohase hinna, mille eest võib hakata kohe korralikku mürasummutust kasutama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.