Klicki 1000 soovitust

Sphero Mini – pall, mida saab programmeerida

Selleks, et liikuda, pole vaja käsi, jalgu, rattaid ega isegi saba. Piisab kerakujulisest kehast. Sphero Mini (hind 59,99 eurot) ongi just selline pall, millel sees güroskoop, kiirendusandur, mootor ja LED tuled ning võimalus juhtmevabalt mobiiliga suhelda. Sellest piisab, et pallist võiks saada programmeeritav robot.

Sphero Mini aku kestab kuni ühe tunni. Liikumiseks muudab robot oma raskuskeset, nii et hakkab soovitud suunas veerema. Güroskoop ja kiirendusandur tajuvad liikumist ja teavad, kui on vaja pöörata või on antud käsk seisma jääda. Sphero Edu mobiiliäpis (Androidile ja iOS-ile) on kõik vajalikud vahendid oma masina programmeerimiseks – see ei nõua kohe programmikoodi tundmist, vaid alustada saab lihtsamatest joonetõmbamistest, et märkida maha soovitav trajektoor masina kulgemiseks. Loogilisi tehteid ja käsujadasid saab luua vastavaid plokke ühendades ja ritta seades. Kui aga oled kõvem tegija, siis keegi ei keela ka puhtas JavaScriptis koodi kirjutamast ja masinasse saatmast.

Võimalusi oma robotile käske anda on päris palju. Näiteks oskab Sphero liikuda ka sinu näogrimasside järgi – Face Drive on ülinaljakas võimalus oma näoga palli juhtida.

Sel robotpallil on ka mõned tehnilised andmed, mida hea teada: mänguaeg 45-60 minutit, USB kaabliga laadimine, Bluetooth (levi kuni 10 meetrit), LED valgustus ja maksimumkiirus kuni 1 meeter sekundis. Kui valid endale sobivat, ära unusta, et Sphero Mini on saadaval erinevates värvitoonides – vali just selline värv, mis kõige rohkem meeldib.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.