Sügis tekitab stressi? Fitbit Sense aitab stressitaset ja tervist täpselt jälgida

Fitbiti uus aktiivsusmonitor, mis äsja välja tuli, on praegusesse aega justkui loodud. Spetsiaalse nahasensori abil jälgib seade kasutaja stressitaset, salvestab südame elektrokardiogrammi ning suudab tuvastada ka kehatemperatuuri muutusi, mis koroonaviiruse ajal on eriti oluliseks saanud.

Fitbit Sense (hind 329,99 eurot) on mitmes mõttes uue põlvkonna nutikell, mis aitab nii trennitegijatel kui neil, kes peavad oma tervist jälgima kõrgendatud tähelepanuga, aga ka kontori-inimestel, kes kannavad randmel tarka abilist, saada põhjaliku ülevaate endast ja nutitelefonis toimuvast. Kandilise sihverplaadiga veekindel (kuni 50 meetri sügavuseni) nutikell kestab ühe laadimisega kuni kuus päeva, mõõdab pulssi, samme, und, kalorite kulutamist ja päevas läbitud vahemaad — kuid need on kõik pigem ühe tavalise keskmise aktiivsusmonitori näitajad. Uues kellas on ka palju muud erilist.

Lisaks tavalistele funktsioonidele pakub Fitbit Sense mitmeid haruldasi või lausa unikaalseid võimalusi. Stressitaset mõõdavad paljud nutikellad, kuid teevad seda tavaliselt mõne lihtsa terviseparameetri, näiteks pulsi muutumise mõõtmise kaudu ning küsimustega kellakandja meeleolu kohta. Fitbit Sense’il on aga selleks omaette sensor, mis mõõdab naha elektritakistust. Stressitaseme määramiseks on sellest näidust palju kasu, kui lisada juurde ka südamenäitajad. Salvestatakse kellakandja meeleolud täielikust sisemisest rahust kõrge stressitaseme ja ärevuseni.

Südametööd mõõdab Sense täpsemalt kui varem ning põhjalikumalt kui lihtsalt pulsi löökide järgi minutis — Sense salvestab vajadusel ka elektrokardiogrammi ehk südame elektriimpulsid. Sarnast mõõtmist teevad näiteks ka uued Apple Watch ja Samsung galaxy Watch 3. Kasutajat hoiatatakse, kui südame rütmihäired turvalistest piiridest väljuvad.

Fitbit Sense näitab sedagi, kas oled haige või terve. Kuna randmelt temperatuuri mõõtmine kellaga pole piisavalt täpne, mõõdab aktiivsusmonitor üldist temperatuuritaset, arvestades näidu muutumist pikema aja jooksul. Selle põhjal saab oletada, kas kehatemperatuur on tavalisest kõrgemale tõusnud, ja kell hoiatab, kui peaksid end põhjalikumalt kontrollima näiteks kraadiklaasiga.

Südamerütmi ja pulssi mõõdavad mitu erinevat sensorit kella all erinevatest kohtadest, et saada vastava algoritmiga võimalikult täpne tulemus.

Küljenupuga saab aktiveerida virtuaalse assistendi, kas Amazon Alexa või Google Assistanti. Üle bluetooth’i on võimalik kõnedele vastata ja mobiiliäppide teateid lugeda.

Ehkki praegu kell seda veel ei tee, on tulevikus oodata tarkvarauuendust, mis mõõdab ka COVID-19 haigustunnuseid ning annab teada, kui näidud võiksid vihjata koroonaviirusesse nakatumisele. Fitbitis praegu alles töötatakse välja tarkvara, mis oskaks kella andurite näitude põhjal võimalikku haigestumist tuvastada.

Sisseehitatud GPS aitab trenne täpsemaks teha, salvestades õues jooksude, rattasõitude ja muude spordialade teekonnad. Veekindel kell jätab mälusse ka ujulas läbitud basseinipikkused.

Randmelt saad kontrollida ka muusikavalikut: salvestada lugusid Deezerist või Pandorast ja juhtida Spotifyd. Fitbiti kelladele on olemas sadakond allalaaditavat äppi, nende seas on näiteks Uber, Spotify ning paljud teised, mis aitavad trenni teha ja kella oma tervise või igapäevase mugavuse heaks kasutada.

Fitbit Sense’i eelmüük on alanud. Tarned algavad 25. septembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.