Klicki 1000 soovitust

Super Mario Bros sai 35aastaseks! Sünnipäeva puhul tulid välja Nintendo head pakkumised

1985. aastal sai kuulsaks üks Itaalia torumees — Nintendo mängu peategelane Mario. Ja tema vend Luigi. Esialgu tagasihoidlikud tegelaskujud muutsid kogu arvutimängude maailma olemust.

35 aastat tagasi tegid arvutimänge tarkvaraarendajad, mitte filmitegijad ja kunstnikud, nagu praegu. Arvutimängu tegemine oli tehniline töö, tegelaskujud sündisid värviliste pikslite kokkupanekust nii, et need oleksid vähemalt äratuntavad ja võtaksid mälus võimalikult vähe ruumi. Kuidas tegelane täpselt välja nägi, seda võis vaadata vaid reklaamplakatitelt või karbilt. Jaapani tarkvarainseneri Shigeru Miyamoto hiljutiste meenutuste järgi võttis ta Super Mario prototüübiks itaalia juurtega 26aastase New Yorgi torujüri. Eesmärgiks oli leida arvutimängule kangelane, kes võiks elada igaühe naabruses, mitte mõni ebamaine supertegelane.

Super Mario Bros andis Nintendole Atari ajastul tõuke turuletulekuks ja maailma vallutamiseks. Nüüd on Super Mario olemas nii Androidi kui IOS-i platvormidel, kuid veelgi mugavam on seda mängida Nintendo enda mobiilimõõtu konsooliga, millel on külgedel mängupuldi nupud ning mida saab ühendada suure ekraaniga.

Parimad Nitendo pakkumised 35. sünnipäeva puhul leiab siit:

Pult Nintendo Switch Joy-Con (79,99 eurot) on kaheosaline mänguripult, mille saab kinnitada Nintendo Switchi ekraani külgedele. Nii on sul olemas mängukonsool, mis mahub taskusse ja mida võib igale poole kaasa võtta ning mängida nagu “päris” konsooliga.

Pult Nintendo Wireless Zelda Horipad (hind 49,99 eurot) on juhtmevaba ning sellega saad mängida mugavas asendis Nintendo Switchi ekraanist eemal või suure ekraani taga. Puldil on mugavad käepidemed ja juhtkang.

Mängukonsool Nintendo Switch V2 (359,99 eurot) on mobiili mõõtu HDMI adapteriga mängukonsool, mängida saad nii konsooli enda väikselt ekraanilt kui ka suurel ekraanil teleriga ühendatult. Viimasel juhul saad Nintendost endale eraldi lisaekraaniga puldi.

Mängukonsool Nintendo Switch Lite (249,99 eurot) on lihtne mänguseade lapsele või õpilasele. HDMI-liides suure ekraaniga ühendamiseks küll puudub, kuid seadme enda ekraanilt saab mängida kõiki tuntud Nintendo mobiilseid mänge, sealhulgas Super Mario Bros.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.