Klicki 1000 soovitust

Suunto läks odavaks: Ambit3 Run HR nüüd alla kahesaja euro

Suunto kellad on spordikellade maailma Mercedesed – sellele vastavalt on neil ka mugavusi ja hinda. Mugavused on aga kõik samaks jäänud, hind aga vastu sügist muutunud sada eurot odavamaks.

Suunto Ambit3 Run HR (hind 199,99 eurot) on spordikell,  mida eristab aktiivsusmonitoridest üks oluline asi: pulssi ei mõõdeta mitte randmelt, mida pulsikellad tavaliselt teevad, vaid kasutatakse täpset rinnavööd, mis annab pulsisagedusest teada kohe südame juurest. See on täpne ning tähtis on muidugi ka pulsi muutumise kiiruse jägimine – tulemused saadetakse kella hetkega kohe südame lähedalt üle Bluetoothi.

Tippspordikellasid eristab lihtsamatest veel seegi, et randmel olevas seadmes asub sisseehitatud GPS. Nii ei sõltu trennitegemine nutikella GPS-ist, kuigi nüüd saab kella enda aku kiiremini tühjaks. Ühepäevases trennis ei tohiks see aga segada ning isegi keskmisel matkal mitte, sest GPS-iga peab 72-grammine Suunto ilma laadimiseta vastu 15 tundi. Kui GPS-i asukohauuendus lülitada harvemaks – näiteks iga minuti tagant, siis pikeneb aku tööaeg kohe kordades – kuni saja tunnini. Ilma GPS-ita saab hakkama kaks nädalat.

Miks üldse on GPS randmel hea? Lisaks teekonna täpsele salvestamisele saab GPS-igasalvestada näiteks iga kindla vahemaa tagant “huvipunkte”, milleni järgmisel ringil jõudes antakse teada, kas oled olnud eelmise ringi tulemusest parem või halvem.

Spordikellal on olemas suur hulk muidki funktsioone, mis aitavad trenni teha: ringiaja arvestaja, kiiruse, teepikkuse ja kõrguse mõõtja, erinevate spordialade treeninguplaneerijad ning isegi peale aktiivset tegevust vajaliku taastumisaja arvutaja. Suunto mobiilirakenduste abiga saab aga lisaks kellas olevatele võimalustele ka palju muid funktsioone kasutada.

Loomulikult näitab Suunto oma suurel 128 x 128 pikslisel ekraanil ka mobiilile saabuvaid kõnesid, äppide sõnumeid ja alarme.

Liikumisandmeid saab jagada trennikeskkondadega Strava ja TrainingPeaks.

Matkaja jaoks tuleb kasuks veel sisseehitatud kompass täpsusega 5 kraadi, altimeeter (GPS-i põhine), teekonna lõpuaja ennustaja jm.

199,99-euroseid Suunto Ambit3 Run HR spordikellasid on Klicki poes saadaval kahte erinevat värvi – kas valget või laimirohelist. Sama värvi on nii kell kui rihm.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.