Suvepuhkus läbi, suvepildid ja videod turvaliselt uue põlvkonna välismällu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kohe algab kool, enamus suvepuhkusi on läbi ning õhtud ja hommikud kisuvad ka juba kargemaks. Suveseiklusi on kindlasti kogunenud arvutisse ja mälukaartidesse nii palju, et on aeg need turvaliselt arhiveerida. Vahepeal on ka välismälude maailmas revolutsioon toimunud ja just üht sellist uut salvestusseadet tasukski järgmisena proovida.

Suured kõvakettad, mis sest, et neile tehakse ka põrutus- ja veekindlaid kaitseümbrised, hakkavad tasapisi ka kantavate seadmete hulgas ajalukku kaduma. Välkmäluseadmed ehk SSD-d (Solid State Disk) tulevad ja vallutavad salvestusmaailma niikuinii, see on vaid aja küsimus. Õigemini aja ja raha, sest SSD-d on veel oluliselt kallimad, kui traditsioonilised mehaanilised pöörlevad kõvakettad. Kuid mitte enam väga kauaks.

Üheks heaks näiteks uut tüüpi salvestusseadmest kõigi oma eelistega on WD My Passport 1TB (hind 384,99 eurot). Massiivne salvestusmaht, kuid kerge kaal ja turvaline pöörlevate osade vaba tehnoloogia, kus midagi ei saa füüsiliselt katki minna, tagavad arhiivi jaoks väga sobiva lahenduse. Kuid SSD-l on veel üks suur eelis tavaliste kõvaketaste ees – see on kordades kiirem, nii et oma hiiglaslikust arhiivist saad kõik alati väga kiirelt kätte.

My Passporti välise salvestusseadmega tuleb kaasa varundustarkvara WD Backup, millega võib nähtamatult oma arvutist varukoopiaid teha ja kui midagi peaks juhtuma, on ka taastamine ülikiire.

My Passportiga tuleb veel kaasa ka 256-bitise riistvaralise AES krüpteeringuga turvalahendus, mis aitab salvestatud andmeid säilitada turvaliselt isegi siis, kui keegi peaks välise ketta ära varastama. WD Security tarkvara salastab kõik, mis salvestatud ning ilma paroolita ei saa midagi kätte. Parooliakna kõrvale saad aga salvestada teate leidjale juhuks, kui peaksid oma seadme ära kaotama. Kuna võõrastel pole krüpteeritud andmetega niikuinii midagi peale hakata, siis on neil hea teates ära toodud kontaktidel ühendust võtta, et leid omanikule tagasi anda.

WD Discovery on aga kolmas kaasatulev tarkvara, mis aitab salvestada koopiaid oma digitaalsest elust sotsiaalvõrkudes.

Juba valmis formaaditud ketas hakkab kohe tööle Windows 10, Windows 8 või Windows 7-ga arvutites, kuid loomulikult saab My Passporti kasutada ka teistel platvormidel, formaatides SSD vastavalt ümber.

1 TB väline salvestusseade on vaid 1 cm paksune ja tunduvalt pisem, kui tavaline kõvaketas, nii et mahub lahedalt igale poole, isegi väiksesse taskusse.

USB Type-C ühendus tagab kuni 540 MB/s kiiruse, enamuse failide salvestamine käib hetkega. Selliste kiirustega saad SSD-lt kasutada ka mõnda virtuaalmasinat, mida üle USB käivitada ja see jookseb sama kiirusega, nagu tavalised arvutid. Samuti saab otse SSD-lt maha mängida näiteks 4K HDR videoid, ilma et ühenduskiirus takistaks.

Seade toetab nii USB 3.1 Gen 2, USB 3.0, USB 2.0 ja USB-A ühendust.

Kuna SSD on vastupidav löökidele, siis tugevdatud korpuse sees peab see vastu kukkumistele kuni kahe meetri kõrguselt betoonile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.